• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkanie z Markiem Szymaniakiem

Biblioteka Sopocka zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu Czarne Fakty. W ramach projektu będziemy gościć reporterów i reporterki, których książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Czarne.

cze 14

wtorek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny

12 - 25 sierpnia 2022, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkanie autorskie z Markiem Szymaniakiem odbędzie się wokół książki "Zapaść". Reportaże z mniejszych miast.

Marek Szymaniak to dziennikarz na co dzień publikujący w Spiders Web+. Jego teksty ukazywały się również w Dużym Formacie, Piśmie oraz Magazynie TVN24.pl. Wielokrotnie nagradzany, między innymi w konkursach Pióro odpowiedzialności oraz Twarze ubóstwa. Trzykrotnie został finalistą Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, a Zapaść. Reportaże z mniejszych miast znalazła się w finałowej piętnastce konkursu Grand Press Książka Reporterska Roku 2021.

Podróżując po Polsce, autor reportażu próbuje ustalić, dlaczego tak wielu miastom średnich rozmiarów w kraju, grozi społeczno-ekonomiczna zapaść. Gdzie tkwi sedno problemu, zmuszającego ludzi do porzucenia powierzchownie zupełnie przeciętnych miejscowości? Seria rozmów daje możliwość wypowiedzi tym, których problem dotyczy bezpośrednio. Zarówno osobom opuszczającym miasta, w których jakość życia pozostawia wiele do życzenia, a także tym, którzy decydują się w nich pozostać pomimo niedogodności.

Spotkanie odbędzie się w Sopotece, Kościuszki 14, 8 lutego 2022 o godzinie 18:00.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Twórcą gdańskiego muralu z podobizną Zbigniewa Wodeckiego jest: