Impreza już się odbyła

Spotkanie z Markiem Kamińskim

Bank BNP Paribas, w ramach cyklu spotkań z wyjątkowymi osobami ze świata kultury i nie tylko, zaprasza na kolejne wydarzenie, tym razem ze znanym polarnikiem i podróżnikiem - Markiem Kamińskim. Spotkanie odbędzie się już 9 maja w digitalowym oddziale Banku BNP Paribas w Gdańsku przy ulicy Kołobrzeskiej 14. Poprowadzi je Marcin Żebrowski - dziennikarz i prezenter telewizyjny.

w każdy czwartek (od 01.04 do 25.06.2020), godz. 18:00

Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (od 01.04 do 29.06.2020), godz. 19:00 - 20:00

Gdynia, ul. Grottgera 11
bilety 70 zł
Spotkania odbywają się w nowoczesnych placówkach Banku BNP Paribas. Ich tematyka jest różnorodna, a zaproszeni goście pochodzą z lokalnych społeczności. Idea serii wydarzeń organizowanych w oddziałach Banku BNP Paribas w całej Polsce wzięła się z cyklu kulturalnych spotkań, jakie zostały zainaugurowane we flagowym oddziale Banku w dawnym Domu Handlowym "Sezam" w Warszawie.

Dotychczas odbyły się spotkania z takimi osobistościami jak: wybitną aktorką Magdaleną Cielecką, pisarką Joanną Bator - autorką głośnej powieści "Ciemno, prawie noc", laureatem Literackiej Nagrody "Nike" i Paszportu Polityki Marcinem Wichą. Jako pierwsza o swojej książce "Kieślowski. Zbliżenie" opowiadała Katarzyna Surmiak-Domańska, następnie Magdalena Grzebałtowska przybliżyła postać Krzysztofa Komedy, o którym napisała biografię "Komeda. Osobiste życie jazzu", a na początku marca, Mariusz Szczygieł opowiadał o swojej książce "Nie ma".

Inicjatywa realizowana w warszawskim oddziale spotkała się z dużym zainteresowaniem, stąd pomysł, by podobne wydarzenia odbywały się w wielu innych miastach w całej Polsce.

Marek Kamiński podróże ma we krwi. Robi to od ponad 40 lat i ciągle ma apetyt na poznawanie nowych miejsc oraz przekraczanie granic swoich możliwości. Zaczął jako ośmiolatek, samotną podróżą z rodzinnego Gdańska do Łodzi. Potem tylko się rozkręcał... Jest zdobywcą nie tylko obu biegunów, ale także Spitsbergenu, szczytu Mount Blanc, masywu Vinsona i Mount Gunbjorn - najwyższego szczytu Grenlandii. Podczas zimowej "Ekspedycji Wisła" płynął od źródeł do ujścia królowej polskich rzek, a podczas wyprawy "Trzeci Biegun" przeszedł ponad 4000 kilometrów od grobowca Immanuela Kanta w Kaliningradzie do grobu Świętego Jakuba w Santiago de Compostela. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami z podróży podczas warsztatów motywacyjnych i licznych wystąpień. Jest autorem książek dla dzieci, przewodników, książek o podróżach dookoła świata i w głąb samego siebie.

Informacja o biletach

obowiązują zapisy:
https://spotkaniazbnp.pl/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Skąd nazwa statku Sołdek?