• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Katarzyną Bellingham, autorką książki "Ogród Bellingham"

Wydawnictwo Wytwórnia zaprasza na spotkanie z Katarzyną Bellingham, autorką książki "Ogród Bellingham". Rozmowę poprowadzi Jacek Naliwajek.

Czym są ogrody zgodne z naturą? To przestrzeń, w której absolutnie nie stosujemy sztucznych nawozów i chemicznych środków ochrony roślin. Ogrody, w których mniejsza ingerencja człowieka oznacza osiągnięcie lepszych rezultatów wzrostu, kwitnienia i owocowania. W których równie ważne jak życie na powierzchni gleby, jest to ukryte w jej wnętrzu, z milionami bakterii, grzybów, mikroorganizmów. Między innymi, tymi rozwiązaniami dzieli się Katarzyna Bellingham w swojej książce. To doświadczenie wyniesione z jej pracy w wielu ogrodach ekologicznych w Wielkiej Brytanii, realizowane każdego dnia, w jej polskim ogrodzie pokazowym w Zgorzałem. Podczas spotkania, autorka opowie o swojej drodze zawodowej, projektowanych ogrodach i doświadczaniu ogródów ekologicznych.

Katarzyna Bellingham
jest ogrodniczką z pasji i wykształcenia ukończyła technikum ogrodnicze w Gdańsku oraz studia ogrodnicze w Wielkiej Brytanii. Wyróżniona stażem ogrodniczym w ogrodzie księcia Karola, pracowała również w ogrodach ekologicznych w Wielkiej Brytanii. Jest projektantką ogrodów, ogrodniczką, blogerką, autorką programów ogrodniczych na Domo+, autorką artykułów polskiej edycji Gardeners World. Mieszka w Wielkiej Brytanii, ale w Polsce prowadzi ekologiczny pokazowy Ogród Bellingham The Garden w Zgorzałem, w sercu Kaszub.

Jacek Naliwajek jest dziennikarzem z wieloletnim doświadczeniem radiowym, pracował m.in. w Radiu Wolna Europa, Radiu Plus i Radiu Gdańsk. Jego największe pasje to uprawa ogrodu i tworzenie projektu Naturalnie o Ogrodach. Zamiłowanie do ogrodnictwa wyniósł z domu i rodzinnego ogrodu. Od kilkunastu lat jest właścicielem wiejskiego ogrodu podmiejskiego, który zakładał od zera i w którym dzieli się swoim doświadczeniem.

Opinie

Sprawdź się

Jeden najsłynniejszych sopockich rzeźbiarzy współczesnych (również długoletni wykładowca akademicki) to: