stat

Spotkanie z Jeffreyem Archerem wokół książek "I tak wygrasz" i "Dzieło przypadku"

W sobotę, 4 maja 2019 o godz. 17:00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie porozmawiamy z jednym z najpopularniejszych brytyjskich pisarzy - sir Jeffreyem Archerem! Spotkanie poprowadzi Łukasz Cioch. Rozmowa będzie tłumaczona na język migowy.

Jeffrey Archer to pisarz znany na całym świecie. Każda jego książka zostaje bestsellerem. Jeśli spojrzymy na liczby - książki Archera sprzedały się w ponad 330 mln egzemplarzach w 97 krajach!
Pisarz genialnie opowiada historie - zarówno w swoich książkach jak i podczas spotkań autorskich. Jego powieści to ciągła gra na granicy prawdy i fikcji, która toczy się do ostatniego rozdziału. Jeffrey Archer jest także mistrzem opowiadań. Ich zbiory, jak choćby "Ale to nie wszystko..." czy najnowsze "Dzieło przypadku" pokazują niebywały talent do snucia skondensowanych, wciągających opowieści.

Żywiołem Jeffreya Archera jest także polityka - zasiadał w Izbie Gmin, był wiceprzewodniczącym Partii Konserwatywnej oraz jej kandydatem na urząd burmistrza Londynu. Od lat udziela się na polu dobroczynności.

Jeffrey Archer jest pisarzem, którego spotkania autorskie to wspaniała gawęda, okraszona ciętymi ripostami i licznymi anegdotami o Wielkiej Brytanii.
Łukasz Cioch porozmawia z pisarzem o jego najnowszej powieści "I tak wygrasz", którą Archer napisał po ukończeniu 7-tomowego cyklu Kroniki Cliftonów.

Akcja "I tak wygrasz" zawiązuje się w Leningradzie 1968 roku. Ojciec Aleksandra zostaje zgładzony przez KGB za próbę założenia niezależnego związku zawodowego. Chłopiec wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Pojawia się pytanie: czy powinni wsiąść na statek płynący do Stanów Zjednoczonych, czy do Wielkiej Brytanii? Autor pozwala czytelnikowi śledzić konsekwencje jednego i drugiego wyboru. Dopiero po trzydziestu latach Aleksandr, już jako człowiek dojrzały, odkrywa, gdzie jest jego przeznaczenie i postanawia stawić czoło przeszłości, którą pozostawił w Rosji.

Rozmowę poprowadzi Łukasz Cioch - moderator licznych międzynarodowych konferencji, kongresów i debat branżowych w Polsce i za granicą, pasjonat komunikacji międzykulturowej, autor strategii kreatywnych, komunikacyjnych i storytellingowych na potrzeby miast, firm, instytucji i wydarzeń.

Zapraszamy na spotkanie przedfestiwalowe edycji brytyjskiej - mamy nadzieję, że spędzicie z nami część majówki.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?