stat

Spotkanie z Hrabalem

Biblioteka Główna UG oraz Centrum Czeskie w Warszawie zapraszają na wystawę pt. "Bohumil Hrabal to już sto lat...". Autorami ekspozycji są przyjaciele Hrabala: Tomáš Mazal, Václav Špale i Ivo Krobot. Na wystawę składają się zdjęcia, plakaty filmowe i teatralne, ilustracje do książek, rękopisy i kolaże Hrabala oraz grafiki przyjaciela - Vladimira Boudnika. Wystawę można oglądać w terminie 3.12.2014-3.01.2015. Serdecznie zapraszamy.

7 września - 6 października 2021, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

11 września - 18 grudnia 2021, godz. 19:30

Wstęp wolny
Istnieje możliwość zakupu książki Tomáša Mazala pt. Praga z Hrabalem" w promocyjnej cenie w Czytelni Informacji Naukowej na I piętrze s. 1.22.

W ramach projektu pt. "Spotkanie z HRABALEM" 3 grudnia odbyło się w Bibliotece Głównej UG przedstawienie multimedialne pt. "Via HRABAL" oraz spotkanie autorskie z Tomášem Mazalem promujące książkę pt. "Praga z Hrabalem". Spotkanie poprowadził Kierownik Katedry Kulturoznawstwa - prof.UG, dr hab. Marek Adamiec. 4 grudnia na Wydziale Filologicznym w DKF-ie UG odbyły się projekcje dwóch filmów: "Dr HRABAL" /dokument/ oraz "Pociągi pod specjalnym nadzorem".

Patronat honorowy nad projektem objęli: JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lammek oraz Centrum Czeskie w Warszawie.

Wystawa: "Bohumil Hrabal to już sto lat..."
Termin wystawy: 3.12.2014 - 3.01.2015
Miejsce: Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego
Adres: Gdańsk, ul. Wita Stwosza 53

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W 2019 roku w ramach festiwalu Literacki Sopot pisarz znany na całym świecie wystąpił w spektaklu swojego autorstwa. O kim mowa?