stat

Spotkanie z Hanną Bakułą

Książka "Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę" to zbiór przenikliwych spostrzeżeń autorstwa jednej z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce. Hanna Bakuła nie boi się kontrowersyjnych tematów i w sposób dosadny pisze o relacjach damsko-męskich, seksualnych obyczajach Polaków, a także o rolach, jakie odgrywają oni w związkach i nie tylko. Książka ukaże się 25 września nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

O jakiej kobiecie w głębi duszy marzy każdy mężczyzna? I dlaczego jest to raczej "wyjący kudłacz" niż "inteligentna laska"? Jaka relacja naprawdę łączy dziadzię-dzidzię i wnuczkożonkę i czemu ta druga decyduje się na związek z tym pierwszym? Czym charakteryzuje się chłopobab, kobieta rzep lub zdziwieniec?

Hanna Bakuła stworzyła swój własny słownik i galerię barwnych postaci, które doskonale odzwierciedlają ludzkie przywary i niuanse damsko-męskich relacji. Choć znaczenie niektórych pojęć wskazuje sama ich nazwa, inne wymagają dodatkowego komentarza. Autorka każde z nich tłumaczy w charakterystyczny dla siebie ironiczny sposób z ogromną dozą humoru.
Hanna Bakuła na wizytówce ma napisane "osoba kontrowersyjna" i jej najnowsza książka doskonale wpasowuje się w wizerunek odważnej artystki. W swoich tekstach stawia zuchwałe pytania i podsuwa zaskakujące odpowiedzi. Przedstawia "katalog typów" zarówno męskich, jak i damskich, podpowiada, jakich sytuacji lepiej wystrzegać się w związku i w dowcipny, bezpośredni sposób komentuje łóżkowe nawyki i seksualne niedoskonałości kobiet i mężczyzn. Udziela śmiałych porad i zaskakuje przenikliwymi obserwacjami. Odważnie komentuje rzeczywistość i zjawiska, których znaczna część społeczeństwa woli nie zauważać. Przede wszystkim jednak, pod płaszczykiem żartobliwych, luźnych spostrzeżeń, przemyca wiele słodko-gorzkich i boleśnie prawdziwych refleksji dotyczących współczesnego świata i ludzi.

O autorce:
Hanna Bakuła - malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do "Playboya" i "Urody", obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją "New York Times". Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

Dane wydawnicze:
Autor: Hanna Bakuła, tytuł: "Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę", Wydawnictwo G+J Książki, ISBN 978‑83‑7778‑672‑7, cena detaliczna 39,90 zł, format 130 x 295 mm, liczba stron: ok. 250, kategoria: literatura obyczajowa, oprawa twarda, data premiery: 25 września 2013 r.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki gdański kościół został przerobiony na wielofunkcyjne centrum kulturalne?