• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie z Generałem Carabinieri Roberto Riccardim

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z generałem carabinieri Roberto Riccardim, które odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji w poniedziałek 7 listopada o godz. 16.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie promocja książki gen. R. Riccardiego pt. "Detective dell'arte. Carabinieri na straży dziedzictwa kultury", która ukazała się nakładem Wydawnictwa UG we wrześniu br. W książce autor opisuje działalność carabinieri, odwołując się do konkretnych zdarzeń kradzieży dzieł sztuki zarówno z muzeów, galerii i kościołów, jak i pochodzących z nielegalnych wykopalisk archeologicznych.

lut 10

piątek, godz. 10:00, 12:00, 15:00

Wstęp wolny
lut 27

poniedziałek, godz. 18:00

Wstęp wolny
Roberto Riccardi jest generałem brygady Carabinieri i dowódcą specjalnej jednostki Carabinieri zajmującej się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu kultury - Dowództwa Carabinieri ds. Ochrony Dziedzictwa Kultury (wł. Il Comando Carabinieri Tutela Patrimonio Culturale). Wcześniej wypełniał różne zadania, w tym walczył z mafią, zwalczał przestępczość zorganizowaną i narkotykową, dowodząc jednostkami Carabinieri w różnych miastach i regionach Włoch. Książka jest tłumaczeniem włoskiego wydania pt. Detective dell'arte. Dai Monuments Men ai carabinieri della cultura (Rizzoli, Milano 2019).

Spotkanie z Roberto Riccardi, autorem "Detective dell'arte. Carabinieri na straży dziedzictwa kultury" w audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji w poniedziałek 7 listopada o godzinie 16.00. Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Z jakim miastem związana jest Magdalena Grzebałkowska - specjalistka od reportaży biograficznych, laureatka wielu nagród, finalistka Nagrody Literackiej Nike?