stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie z Filipem Bajonem

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na kontynuację cyklu spotkań literackich "Moja biblioteka". W ramach cyklu odbywają się spotkania ze znanymi ludźmi kultury, podczas których książki staną się pretekstem do rozmów na różnorodne, pasjonujące tematy.

Relacja z imprezy

Gościem marcowego spotkania będzie Filip Bajon
Prowadzenie: Adam Kamiński

Spotkanie będzie poświęcone prywatnej bibliotece reżysera i literata. Opowie on m. in. o swoim stosunku do idei gromadzenia książek, logice tworzenia zbiorów oraz o najcenniejszych pozycjach w kolekcji. W drugiej części spotkania gość przybliży literackie inspiracje stojące za jego najnowszym filmem Kamerdyner, którego akcja osadzona jest na Pomorzu.

Filip Bajon: reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, prozaik. Dyrektor Studia Filmowego Kadr. W swoim dorobku filmowym ma takie legendarne filmy jak Aria dla atlety, Magnat, Poznań 56, Przedwiośnie. Za swój ostatni film - Kamerdyner - otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor kilku książek, m. in. Białe niedźwiedzie nie lubią słonecznej pogody oraz Cień po dniu. Opowieść autobiograficzna.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?