stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Spotkanie z Eduardo Mendozą | Odnalezione w tłumaczeniu

Wyrazisty, ironiczny humor, postmodernistyczne podejście do materii literackiej i częste gry słowne. To charakterystyczne cechy pisarstwa Eduardo Mendozy. Już 17 kwietnia o godz. 13.45 Mendoza będzie gościem specjalnym festiwalu "Odnalezione w tłumaczeniu". Z pisarzem porozmawia jego tłumacz, Tomasz Pindel.

sie 4

środa, godz. 18:00 - 19:30

Gdynia, Park na Kamiennej Górze
Wstęp wolny
sie 19-22

czwartek - niedziela, godz. 9:00

Sopot, miasto
Wstęp wolny
Eduardo Mendoza, hiszpański pisarz pochodzący z Barcelony, który podbił serca polskich czytelników i czytelniczek trylogią o przygodach damskiego fryzjera. W języku polskim ukazało się łącznie 17 jego książek. Najpopularniejsze wydawnictwa były dwu-, trzykrotnie wznawiane. Takimi pozycjami są m.in.: "Sekret hiszpańskiej pensjonarki", "Oliwkowy labirynt", "Brak wiadomości od Gurba", "Przygoda fryzjera damskiego", "Lekka komedia".

Eduardo Mendoza ma też za sobą poważne doświadczenia translatologiczne. Pracował jako tłumacz ustny, a także wykładał sztukę przekładu. Podczas Gdańskich Spotkań Literackich "Odnalezione w tłumaczeniu" Tomasz Pindel porozmawia z hiszpańskim autorem o tym, co się dzieje na styku oryginału i przekładu, o koniecznym napięciu między autorem/autorką i tłumaczem/tłumaczką, a nade wszystko o tym, co łączy obie te strony.

Spotkanie odbędzie się online, transmisja na żywo na:
- YouTube IKM
- Facebooku IKM
- Facebooku festiwalu "Odnalezione w tłumaczeniu"

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?