stat

Spotkanie z Dionisiosem Sturisem

W ramach naszego projektu Biblioteczna Akademia Nauk zapraszamy na reporterską lekcję geografii wspólnie z Dioniosem Sturisem odwiedzimy Grecję i poznamy jej historię, kulturę, kuchnię oraz współczesne problemy i wyzwania.

Dionisios Sturis to urodzony w 1983 roku w Grecji, a wychowany w Polsce dziennikarz i pisarz. Pracował dla TOK FM, gdzie zajmował się polityką zagraniczną. Współpracuje z Wysokimi Obcasami, Dużym Formatem i Polityką. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz trzech książek reporterskich opowiadających o współczesnej Grecji. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród dziennikarskich, m.in. Nagrody Grand Press, Nagrody PAP im. Kapuścińskiego, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, Nagrody im. Macieja Płażyńskiego.

W tym roku ukazały się dwie jego książki na temat Grecji: reportaż Zachód słońca na Santorini oraz Kalimera. Grecka kuchnia radości.

Projekt Biblioteczna Akademia Nauk otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?

 

Najczęściej czytane