• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie z Dionisem Sturisem

Zapraszamy do udziału w pierwszym wydarzeniu w ramach Letniego Pleneru Czytelniczego, czyli cyklu spotkań autorskich organizowanych przez Bibliotekę w Klubie Atelier. To idealna okazja dla wszystkich miłośników literatury, by w wyjątkowym otoczeniu plaży spotkać się z ulubionymi autorami i autorkami.

Pierwszym gościem w cyklu będzie Dionis Sturis wraz ze swoją najnowszą książką Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych. Do udziału spotkaniu zapraszamy zarówno tych starszych, jak i nieco młodszych czytelników.

Oprócz rozmowy z autorem zaplanowane są również warsztaty rodzinne, które będą skupiały się na nauce alfabetu greckiego.

O książce:
Skąd się wzięło słowo alfabet? Kim były Bubulina i Melina? Jak odczynić złe spojrzenie? Dlaczego greccy dziadkowie bawią się koralikami? Czy łzy wyspy można jeść? Grecja to nie tylko antyk, mitologia, filozofia i słoneczne wakacje. Dajcie się zaprosić na podróż inną niż wszystkie. Z tą książką odnajdziecie w Grecji różowe plaże i bezludne skały, obejrzycie starożytne ruiny i współczesne graffiti, wejdziecie na górę bogów, odwiedzicie szkołę poławiaczy gąbek, i wioskę, w której wciąż używa się pradawnego języka gwizdanego.
(źródło opisu: strona wydawnictwa)

O autorze:
Dionisios Sturis
- urodzony w 1983 roku w Grecji, wychowany w Polsce. Dziennikarz i pisarz, od wielu lat związany z radiem TOK FM, gdzie zajmuje się polityką zagraniczną. Współpracuje z Gazetą Wyborczą, Dużym Formatem i Polityką. Autor licznych reportaży prasowych i radiowych oraz trzech książek reporterskich opowiadających kolejno o współczesnej Grecji (Grecja. Gorzkie pomarańcze), wyspie Man i miejscowej Polonii (Gdziekolwiek mnie rzucisz) oraz greckich i macedońskich uchodźcach, którzy w latach 40. i 50. XX wieku znaleźli się w Polsce (Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji).

Wstęp wolny!
Więcej na https://mbp.sopot.pl/wydarzenia/letni-plener-czytelniczy-spotkanie-autorskie-z-dionisem-sturisem-w-klubie-atelier

Opinie

Sprawdź się

Gdzie w Trójmieście znajduje się Muzeum Kart Do Gry?