stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Spotkanie z Dariuszem Bugalskim

Fundacja Wspólnota Gdańska oraz Fundacja Solidarity Film Doc zapraszają do Oliwskiego Ratusza Kultury na spotkanie z Dariuszem Bugalskim.


Dariusz Bugalski
Wielowymiarowa, barwna postać współczesnej polskiej kultury. Poeta, prozaik, dziennikarz, wykładowca akademicki. Znany szerzej jako dziennikarz radiowej Trójki, gdzie prowadzi autorskie audycje Klub Trójki i Trójka pod Księżycem.

Na jego bogatą biografię składa się wiele elementów: m.in. zajmował się z sukcesami edukacją artystyczną w Muzeum Sztuki w Łodzi, jest trenerem komunikacji i wystąpień publicznych, współzałożycielem Stowarzyszenia Literackiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ambasadorem kampanii społecznej Polskiego Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego SyMfonia Serc.

Zafascynowany postacią Janusza Korczaka, pracuje obecnie nad doktoratem na jego temat.
Wydany w grudniu 2017 najnowszy tom wierszy "Korespondent Małego Przeglądu" jest również związany z Korczakiem i prowadzonym przez niego czasopismem, którego korespondentami były dzieci. 

Literacki dorobek Dariusza Bugalskiego obejmuje poezję i prozę: TURTLE, TURTLE, TURTLE (1991, nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za debiut poetycki), Wyliczanka (1993), zbiór ekfraz Przekłady (1995), Miejsce, w którym nic się nie stało (1997), tom opowiadań i wierszy 83 piosenki, które pomogą ci dociągnąć do czterdziestki (2006), o tu (2010), Jaśnienie - książka artystyczna będąca efektem współpracy z fotografem Wojciechem Prażmowskim, Przecieki. Wiersze wybrane (2010), powieść Wirus (2016).

Źródło: http://dariuszbugalski.pl/
fot. Rafał Masłow

Patronat medialny: Portal Trójmiasto.pl
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.

Informacja o biletach

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 2 stycznia w Restauracji Tu Można Marzyć.
Liczba miejsc ograniczona.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij