• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Spotkanie z Autorem - spektakl gościnny (3 opinie)

spektakl dramatyczny
kasy:
data premiery:
12 kwietnia 2012
9.6
16 ocen
Spotkanie z Autorem
na podstawie tekstów Juliana Tuwima

Debiut reżyserski Mariusza Babickiego!

Tytułowego Autora zastajemy w trakcie pracy nad jego nowym dramatem. Obserwacja balansuje na granicy jego zewnętrznego i wewnętrznego świata. Twórcy spektaklu zadają pytanie o to, jak naprawdę rodzi się sztuka. Zapraszają przy tym widzów, by wraz z nimi prześledzili ten ciężki, a nieraz i zabawny proces.

Spektakl Mariusza Babickiego to próba uchwycenia przebiegającej gdzieś przez środek człowieka granicy między poezją a prozą codzienności, między nagą prawdą a teatrem.

Poznaj się z,
Poznaj się dzięki,
Poznaj się poprzez,
Poznaj się na,
Poznaj TUWIMA!

Scenariusz: Paweł Niewiadomy, Mariusz Babicki
Reżyseria: Mariusz Babicki
Muzyka: Rafał Krzychowiec

Obsada:
Agnieszka Przekupień
Anastazja Simińska
Agata Walczak
Łukasz Ławniczak
Kacper Ruciński
Piotr Urbaszek

Mariusz Babicki (ur.1990) - studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Stypendysta krakowskiej, prywatnej szkoły teatralnej SPOT. Obecnie studiuje filologię klasyczną na Uniwersytecie Gdańskim. Swoje pierwsze, artystyczne kroki stawiał jako aktor teatru "Wybrzeżak"; najważniejsze role: "Romeo i Julia", reż. M. Nieczuja-Urbańska (Romeo), "Antygona", reż. K. Prochacki (Hajmon), "Dobry wujek", reż. R. Glockner (Pop i Poczatkin). Na sopockiej scenie Off de BICZ występował w spektaklu "Oj, oda, oda", w reż. E. Ignaczak.

Opinie (3)

 • Polecam (opinia sprzed 11 lat)

  Przed spektaklem nie wiedziałam, czego się spodziewać, teraz polecam "spotkanie z autorem" wszystkim niezdecydowanym. Spektakl ogląda się bardzo sympatycznie od początku do końca. Śpiewające dziewczyny pewnie " dostają brawa od Agnieszki Osieckiej", reżyserowi i aktorom serdecznie dziękuję za wspaniałą zabawę i miłe chwile. Szczególne uznanie dla "redaktora - aktora" brawo młody człowieku!

  • 10 0

 • sztuka dla widza (a nie dla sztuki) (opinia sprzed 11 lat)

  To po prostu spektakl, który ogląda się z przyjemnością i nawet trochę się żałuje, że to już koniec... Humor osadza wszystko na właściwym miejscu i sprawia, że widz nie jest zmuszony do wznoszenia się na jakieś wyżyny dekadencji i patosu czy mesjanistyczno-profetycznych bredni, jak to czasem w sztukach o tego typu tematyce bywa.
  Brawa za scenę wywiadu z młodym literatem - świetna!

  • 13 0

 • BRAWO! (opinia sprzed 11 lat)

  Zapewniam, że nikt na tym spektaklu nie będzie się nudził. Ciekawa i zabawna fabuła, pięknie śpiewające aktorki i aktorzy, którzy potrafią utrzymać zainteresowanie widza do samego końca sztuki. Polecam, jako alternatywę dla Teatru Wybrzeże, które nie zawsze, ale jednak potrafi człowieka zanudzić na śmierć. Brawo dla zespołu, dzięki za miły wieczór.

  • 14 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery