• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Spotkanie z Aldoną Hartwińską i Mileną Zarembą - Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte

DKF Miłość Blondynki zaprasza 27 listopada na spotkanie z Aldoną Hartwińską i Mileną Zarembą - Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte w ramach 7. edycji Nordic Focus Festival 2022.

prowadzenie Anna Klimont

Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte  Aldona Hartwińska, Milena Zaremba
Wydawnictwo Pascal

Wyrusz w nietypową podróż po Szwecji! Dwie popularne autorki, Milena Zaremba (blog: Sztokholmianka) i Aldona Hartwińska (blog: PoFIKAsz?) łączą siły, by pokazać czytelnikowi Szwecję taką, jaką jest: bez cukru i dramaturgii, szczerze i z filiżanką (owsianej) latte.

Czy renifer zmieści się w tubce? Jakim szwedzkim wynalazkiem na pewno się dziś posłużyłeś? Czy chleb może mieć swój dizajn? Co ma wspólnego język szwedzki z nowymi trendami społecznymi? Ile kosztuje kilogram śmieci? Czy Szwed chodzi na kawę do kościoła? Jak szybko leci swish? Czy szwedzki kot ma ubezpieczenie na życie? O co lepiej nigdy nie pytać Szweda? Czy najlepsze miejsce dla szwedzkiej flagi jest na ciastku?

Ta szwedzka sałatka punktów widzenia to obowiązkowa lektura dla miłośników Północy, weekendowych turystów lub planujących przeprowadzkę do Szwecji, ale także dla ciekawych świata i lubiących dobry humor!

Milena Zaremba
Milena Zaremba


Milena Zaremba  rocznik 89, filolog, nauczycielka i tłumaczka. Blogująca Sztokholmianka próbująca zrozumieć Szwecję. Opiekunka kota, wielbicielka odkrywania nowych miejsc i możliwości, miłośniczka semli, książek i loppisów. Chętnie szkicuje i fotografuje. Od 2021 roku część ekipy festiwalu Nordic Talking. W przyszłości marzy o pisaniu dla portali promujących Szwecję i oprowadzaniu wycieczek po Sztokholmie.

Aldona Hartwińska
Aldona Hartwińska


Aldona Hartwińska  ukończyłam stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, skąd wyniosłam pasję do krajów latynoamerykańskich. W centrum moich zainteresowań była ludność tubylcza i globalizacja w Ameryce Południowej. Przez wiele lat związana byłam dziennikarsko z TVN24, a dziś zawodowo ze skrajnie odległą kulturą prowadzę bloga o Szwecji Pofikasz, a także zajmuję się komunikacją i marketingiem w szkole języka szwedzkiego Dalarna. Ponadto zajmuję również stanowisko PR & distribution managera w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jestem autorka trzech przewodników po Szwecji i Sztokholmie, a także współautorką książki Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte oraz Szczęście po nordycku.

NFF 2022
NFF 2022

Opinie

Sprawdź się

Tryptyk "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga można zobaczyć w: