stat

Spotkanie podróżnicze online: Japonia w miesiąc

O tajemnicach Kraju Kwitnącej Wiśni w trakcie spotkania na żywo opowie Lila Poszumska i Arek Wójcik, autorzy bloga Tolecimydo. Wydarzenie będzie można obejrzeć na fanpejdżu Biblioteki Gdynia.

Na żywo

Zobacz transmisję live


"Opowiemy o naszej ostatniej wielkiej miesięcznej wyprawie małym kamperem po Japonii. Przejechaliśmy kamperem ponad 5 tys. km przez cztery główne japońskie wyspy, i polecieliśmy też na japońskie Hawaje czyli Okinawę. Tokio, Kioto, Nara, Hiroszima, to nazwy, które hipnotyzują i są wszystkim znane, ale dotarliśmy też do takich miejsc na północy Japonii, gdzie byliśmy pierwszą polską rodziną w turystycznych statystykach!

Opowiemy o tym, co widzieliśmy, co jedliśmy, i o tym, jak podróżuje się po Japonii kamperem. O Japonii pełnej kontrastów, nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie, a jednocześnie tradycyjnej, a wręcz zabobonnej".

Lila Poszumska, Arek Wójcik i Gabi to rodzinka uzależniona od wspólnych rodzinnych wypraw po całym świecie. Ona anglistka i iberystka, tłumacz przysięgły języka hiszpańskiego i twórczyni Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha. Nie wyobraża sobie życia bez podróżowania, czuje się nieswojo nie mając planów na przynajmniej dwie kolejne wyprawy.

On z zawodu informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami, zwłaszcza tymi wysokimi. Samotnie zwiedził prawie całą Amerykę Południową, zdobywając najwyższe wulkany w Andach, m. in. sześciotysięczny Licancabur w Boliwii.

Swoją pasją do podróżowania zaraził żonę Lilę, z którą przejechał całą Wenezuelę, Kubę, Nową Zelandię, Skandynawię, Islandię i wiele innych krajów. Połączyła ich jeszcze jedna pasja, do języka i kultury hiszpańskiej.

Od pięciu lat podróżują z córeczką Gabrysią, stając się propagatorami rodzinnego podróżowania z dziećmi. Gabi Mimo tak młodego wieku przejechała już z nimi Stany od Florydy po Alaskę, Kanadę, Wyspy Kanaryjskie, a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie i Japonię. Śpiewa hiszpańskie piosenki i recytuje hiszpańskie wierszyki. Lila i Arek są autorami książek: Toros bravos sueltos, czyli podróże pewnego małżeństwa oraz Czy leci z nami królik, czyli podróże pewnej rodziny.

Wspólnie prowadzą stronę www.tolecimydo.pl
 

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to są Baby Pruskie?