stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie podróżnicze: Maroko

W czwartek 30 sierpnia zapraszamy na spotkanie podróżnicze z cyklu "Podróżnicze Czwartki". Tym razem wybierzemy się do egzotycznego Maroka. Spotkanie poprowadzi Maria Stankiewicz! 

29 maja - 31 grudnia 2021, godz. 11:00, 12:30, 14:00

bilety 29 zł
ulgowy 12 - 19 zł
Dzięki mnogości tanich połączeń lotniczych o Maroku słyszał już każdy. Zeuropeizowany orient i bezpieczna, pokolonialna egzotyka przyciągają zarówno turystów all-inclusive jak i autostopowych poszukiwaczy przygód z nikim budżetem. Coraz liczniejszych odwiedzających kusi perspektywa zgubienia drogi w gwarnej, ponadtysiącletniej medynie, picie słodkiej miętowej herbaty na dachu z widokiem na miasto, czy spędzenie nocy w berberyjskim namiocie na pustyni. 

Maroko ma jednak do zaoferowania dużo więcej niż to, co widoczne na pierwszy rzut oka, a najciekawszych rzeczy nie znajdziemy w przewodnikach i broszurach biur podróży. 

Podczas tego spotkania poruszymy zagadnienia związane z praktyczną stroną podróżowania po Maroku, ale porozmawiamy również o życiu codziennym Marokańczyków i Marokanek oraz o sytuacji polityczno-społecznej kraju. 

Zapraszamy!

Wstęp wolny!

Maria Stankiewicz
studentka trzeciego roku Arabistyki i Rozwoju Międzynarodowego na Uniwersytecie Leeds. Nie może usiedzieć na miejscu i ciągle gdzieś ją nosi - do tej pory mieszkała w 5 krajach na 3 kontynentach. W Fes w Maroku spędziła dwa semestry szlifując arabski, mieszkając z lokalną rodziną, nawigując skomplikowane relacje sąsiedzkie (i jeszcze bardziej skomplikowane uliczki starego miasta) oraz zwiedzając, co tylko dało się zwiedzić i jedząc, co tylko było do zjedzenia. W wolnym czyta (dobre) reportaże i leży plackiem na trawie. 

Prezentacja rozpocznie się o godz. 19:00, jednakże wszystkich zainteresowanych udziałem w naszych wieczorach podróżniczych bardzo prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, aby obsługa zdążyła do godziny rozpoczęcia przygotować wszystkie zamówienia i nie przeszkadzała w spokojnym wysłuchaniu prelekcji.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwsza nazwa Muzeum Miasta Gdyni to: