stat

Spotkanie autorskie z przyrodnikami

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dwójką niezwykłych gości. Marcin Kostrzynski kiedyś był myśliwym. Po wielu latach polowań zamienił strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny. Jacek Karczewski jest członkiem stowarzyszenia Ptaki Polskie, znanego z kampanii społecznych, takich jak jestem na pTAK!. Od lat przygląda się ptakom, ich zwyczajom i zachowaniom.

Rozmowę poprowadzi Ludwika Włodek, socjolożka, reporterka i aktywistka Warszawski Ruch Antyłowiecki.

Co łączy jednego i drugiego? Okazuje się, że bardzo wiele.

Obydwaj wiele lat spędzili z dala od zgiełku cywilizacji odkrywając świat przyrody i dzikich zwierząt. Są wnikliwymi obserwatorami. Chcą i opowiadać o swoich przeżyciach związanych z obserwowaniem jeleni, wilków, gęsi czy żurawi. Mają też niezwykły dar pisania. Jacek Karczewski zaledwie kilka dni temu wydał swoją najnowszą książkę "Jej wysokość Gęś"**, a Marcin Kostrzyński kilka miesięcy wcześniej "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach".

Obydwaj też, w którymś momencie życia, poczuli wielką niezgodę na krzywdę zadawaną tym niezwykłym istotom przez myśliwych. Piszą, filmują, opowiadają o niezwykłym pięknie świata dziejącego się wokół nas, ale też o okrucieństwie współczesnego łowiectwa. Stają w obronie życia i chcą zmieniać ten świat - nasz świat. Warto ich poznać i posłuchać, co mają do powiedzenia.

O kampanii Niech Żyją! https://niechzyja.pl/
I dotychczasowych zmianach w prawie łowieckim:
https://niechzyja.pl/prezydent-podpisal-nowelizacje-prawa-lowieckiego/

Wydarzenie współorganizują i patronują: Niech Żyją Świat Książki Wydawnictwo Poznańskie jestem na pTAK! Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Viva Akcja dla zwierząt - Trójmiasto Trójmiejski Ruch Antyłowiecki

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czym był i do czego służył WILKOM?