• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Zuzanną Gajewską

Spotkanie z Zuzanną Gajewską, która na kartach swoich książek zrzuca tabu z tematu śmierci.

O pisarce:
Autorka Burzy i Zamieci, kryminałów z Eweliną Zawadzką, właścicielką zakładu pogrzebowego w Młynarach. Z wykształcenia dziennikarka i socjolożka. Jej życie zawodowe krąży wokół kultury, mediów i marketingu. Z zamiłowania Promotorka Czytelnictwa - pod taką nazwą prowadzi blog i kanały w mediach społecznościowych. Kocha książki i wszystko, co z nimi związane. Jak nie czyta, to pisze, a jak nie pisze, to rozdaje książki na ulicy i zaraża czytaniem innych. Uwielbia kawę i rozmowy z ludźmi. Pasjami prowadzi spotkania autorskie. Mieszka w Gdańsku, ale cząstkę siebie zostawiła w Młynarach. Szczęśliwa żona i mama dwóch córek.

O książkach:

BURZA

Ewelina Zawadzka, właścicielka zakładu pogrzebowego w Młynarach, samotna matka czteroletniej Karoliny, wiedzie spokojne i stabilne życie - aż do dnia, gdy podczas gwałtownej burzy koło dawnego młyna wodnego zostaje znaleziona martwa kobieta, która nie była jej obca. Gdy ciało zmarłej z powodu braku miejsc w elbląskim prosektorium trafia do zakładu Eweliny, a policja nie wykazuje postępów w śledztwie, rozpoczyna samodzielne poszukiwania zabójcy.

ZAMIEĆ
Życie mieszkańców Młynar powoli wraca do normalności po tragicznych wydarzeniach, do których doszło latem w miasteczku. Główną bohaterkę, Ewelinę Zawadzką, pochłaniają przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz wesela znajomych. Niestety, święta marzeń zmieniają się w koszmar. Ojciec Karolinki zabiera córkę na wigilię do siebie i grozi Ewelinie sądem. Zrozpaczona kobieta nie znajduje wsparcia u własnej matki, a na domiar złego zaostrza się jej konflikt z bratem.
A to dopiero początek serii nieszczęść. Zorganizowana przed ślubem cmentarna sesja fotograficzna Anety i Jacka kończy się tragicznie. Przyszła panna młoda zostaje znaleziona martwa, w sukni ślubnej, z nożem wbitym w pierś.

O prowadzącym:

Dominik Kasicki
, pisarz, twórca audycji Pierwsza Książka, nadawanej dotychczas na antenie Radia Klang. Spotkanie z Zuzanną Gajewską zapowiada trzeci sezon podcastu który będzie dostępny m.in. na Spotify, Spreaker, YouTube.

Spotkanie odbędzie się przy ul. Długiej 35 w Gdańsku w Księgarni Tajne Komplety.
25 maja | Gdańsk, Długa 35 | g.18:05

Opinie

Sprawdź się

W 2018 roku powołano Pomorską Nagrodę Literacką dla twórców związanych czynnie z Pomorzem oraz tych, którzy piszą o naszym regionie. Jaką nazwę nosi ta nagroda?