• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Wojciechem Zamiarą wokół publikacji Ty pójdziesz górą, a ja doliną

W spotkaniu udział wezmą: Wojcech Zamiara, dyrektorka CSW Łaźnia Jadwiga Charzyńska, projektantka publikacji Anna Witkowska oraz autor tekstu do książki Jacek Kołtan. Publikacja Ty pójdziesz górą, a ja doliną towarzyszy wystawie o tym samym tytułem, która odbyła się w CSW ŁAŹNIA pod koniec 2022 r. i jest swoistym rodzajem podsumowaniem trzydziestopięciolecia pracy twórczej Wojciecha Zamiary z lat 19852022.

W publikacji zostały poruszone najważniejsze tematy sztuki Wojciecha Zamiary, dotyczące ludzkiej egzystencji, samotności, przyjaźni oraz przemijania. Do katalogu teksty napisali: Jadwiga Charzyńska, Stach Szabłowski i Jacek Kołtan. W publikacji znalazł się również obszerny wywiad z artystą, który przeprowadziła Jolanta Woszczenko, wzbogacony o materiały archiwalne. Projekt graficzny publikacji przygotowała Ania Witkowska.
 
Wojciech Zamiara: artysta interdyscyplinarny, zajmujący się sztuką wideo, performance, fotografią oraz instalacjami multimedialnymi. Artysta współtworzył Galerię Wieża Ciśnień w Bydgoszczy, przez parę lat prowadził galerię w bydgoskim klubie Mózg. Ważnym elementem w twórczości artysty jest jego działalność edukacyjna. Z gdańską Akademią Sztuk Pięknych związany jest od 1986 roku, obecnie pełni funkcję dziekana ds. Kierunku Fotografia. Zamiara prowadził wraz z prof. Witosławem Czerwonką kultowe zajęcia upowszechniające nowe media w pracowni Podstaw Projektowania Plastycznego na gdańskiej Akademii. Udział w tych zajęciach brali m.in.: Robert Rumas, Piotr Wyrzykowski, Jacek Niegoda, Dominik Lejman, Adam i Ania Witkowscy, Tomasz Kopcewicz, Tuse, Robert Jurkowski czy Jarosław Bartołowicz. Zamiara jest uznawany za jednego z pionierów i najważniejszych twórców sztuki wideo w Polsce.
 
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Gdańsk Miasto Literatury przy ulicy Długa 35.

Opinie

Sprawdź się

Do kiedy można zobaczyć wystawę ERGO Hestii w Muzeum Narodowym w Warszawie?