• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Piotrem Bernardynem

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Bernardynem połączone z promocją jego najnowszej książki "Hongkong. Powiedz, że kochasz Chiny". Historia współczesnego Hongkongu rozpoczyna się w połowie XIX wieku wraz z przybyciem Brytyjczyków. Od tego momentu kilka rybackich wiosek przekształca się stopniowo w gospodarczą metropolię, którą znamy.

Piotr Bernardyn, długoletni korespondent i komentator spraw azjatyckich, był naocznym świadkiem wielomilionowych demonstracji, które wybuchły w Hongkongu w 2019 roku. Opisuje, jak protestujący niszczyli symbole chińskiej władzy w mieście, jak głosowali przez internet podczas ulicznych zamieszek i jak diametralnie zmienił się ich stosunek do policji, którą uważali dotąd za swoją. Aby wyjaśnić przyczyny tych wydarzeń, przybliża nam sto pięćdziesiąt lat historii Hongkongu, pokazując inne oblicze miasta kojarzonego z pragmatyzmem i zarabianiem pieniędzy.
Wszystko po to, by uchwycić charakter miejsca, które jak by się zdawało ma w swojej naturze tymczasowość. Bernardyn tworzy niezwykły obraz metropolii, ale przede wszystkim jej mieszkańców, którzy wciąż zmagają się z odpowiedzią na pytanie o to, co to znaczy być Hongkończykiem.
Piotr Bernardyn (ur. 1970)  dziennikarz, od dwudziestu lat pisze na tematy międzynarodowe, przede wszystkim o kulturze, polityce i historii Dalekiego Wschodu. Gdańszczanin, w Polsce i Niemczech studiował ekonomię, a w Japonii stosunki międzynarodowe. Doradzał japońskim firmom inwestującym w Polsce, pracując również jako tłumacz. Stały współpracownik Tygodnika Powszechnego. Jego teksty ukazywały się również m.in. w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej, a także w japońskiej prasie, gdzie pisywał o Polsce. Komentuje sprawy azjatyckie dla radia TOK FM, współpracował z Telewizją Polską. Autor książki Słońce jeszcze nie wzeszło, poświęconej tsunami i tragedii w Fukushimie, oraz reportażu Hongkong. Powiedz, że kochasz Chiny. Czas dzieli między Polskę i Japonię.
 
żródło: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/hongkong

Opinie

Sprawdź się

Ze spektaklem "Brzydkie kaczątko" Teatr Miniatura poleciał za granicę. Na Harmony World Puppet Carnival uznano go za najlepszy zespół teatru lalkowego. W jakim mieście został wystawiony?