• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Michałem Turowskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Turowskim do Biblioteki Pilotów 27 stycznia o godzinie 17:30.

"Cała ta opowieść kręci się wokół śmierci mojego dziadka, chociaż wydaje mi się, że nie jest to najważniejszy element tej historii tłumaczy autor. Wbrew moim początkowym planom, zamiast książki o umieraniu, udało mi się stworzyć książkę o tym, jak w obliczu śmierci stajemy się trochę innymi ludźmi. Nie lepszymi czy gorszymi, ale po prostu innymi. Takie zmiany może wyzwolić wiele różnych rzeczy, rozstania, narodziny dziecka, ślub, czy przeprowadzka do innego miasta. Dla mnie takim wydarzeniem była śmierć mojego dziadka. Nie była to pierwsza śmierć, jakiej doświadczyłem w gronie bliskich, ale pierwsza, która była tak blisko i która w jakimś sensie wydarzyła się wręcz na moich oczach" - dodaje.

Ta książka to zapis przeżyć Michała, faceta urodzonego w 1990 roku. Jest w książce Polska przełom stuleci, są pierwsze McDonaldy. Autor wplata w książkę masę dowcipów i mówi jak jest, jak Ci umrze dziadek a z nim, co by nie było ogromna część Ciebie napisała Natalia Soszyńska.

Michał Turowski - ex-kurator, ex-wydawca (BDTA, Oficyna Biedota), okazjonalnie muzyk (Mazut, Mazutti, Gazawat, Bolesław Wawrzyn), autor wydanego w 2019 roku atlasu napojów energetycznych, w przeszłości felietonista Noise Magazine. "Dziadka nie ma" to jego prozatorski debiut.

Spotkanie poprowadzi Bartosz Cieślak.

Bartosz Cieślak - muziarz, książkarz i filmiarz. Urodził się, mieszka, pracuje. Od 2014 związany z Noise Magazine, wcześniej z Blackastrial Magazine i portalem Violence Online.

Partnerem spotkania jest Instatn Classic.

Opinie

Sprawdź się

Jednym z najcenniejszych eksponatów Muzeum Narodowego w Gdańsku jest srebrna ozdoba z XIII w., której podstawę stanowi...?