stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Mariuszem Hybiakiem

Stacja Kultura zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Hybiakiem wokół książki "W matni Symbolicznego. Filmowa twórczość Romana Polańskiego w świetle współczesnej psychoanalizy".

Spotkanie będzie okazją do dyskusji o twórczości najbardziej znanego i docenianego na świecie reżysera filmowego polskiego pochodzenia oraz o trudnych i zawiłych meandrach analizy psychoanalitycznej inspirowanej nie tyle duchem Freuda, co jego najbardziej szalonego następcy - francuskiego psychoanalityka Jacquesa Lacana. Twórczość Romana Polańskiego stanie się pretekstem do analizy stanu dzisiejszego kina, a także rozmowy o naszych gustach filmowych. Dr Mariusz Hybiak przy okazji opowie o perypetiach pisania rozprawy doktorskiej, bo tytułowa książka jest prezentacją pracy naukowej z dziedziny filmoznawstwa.

Mariusz Hybiak - doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, literaturoznawca, kulturoznawca, działacz społeczny. Redaktor książek i artykułów naukowych. Zajmuje się kinem zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Od 2016 roku pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi, koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki w Rumi, prowadzi warsztaty i lekcje biblioteczne związane z historią kina.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Co to jest Monumental Art?