stat

Spotkanie autorskie z Marcinem Wichą

Czytam w wannie i Sopoteka zapraszają na spotkanie online z Marcinem Wichą. Dagny Kurdwanowska porozmawia z autorem o jego najnowszej książce "Kierunek zwiedzania" (wydawnictwo Karakter). Zapraszamy 7 czerwca, godz. 18:00. Rozmowę na żywo będzie można oglądać na FB Czytam w wannie i Sopoteki.

Z materiałów prasowych:
Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy można być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera w Leningradzie, uczniowie widzą w nim Chrystusa. Przyjaciel robi ostatnią serię portretów na pierwszym rysunku twarz jeszcze żyje, na drugim jest martwa jak poduszka. Kim jest bohater tej opowieści? Twórcą, prorokiem czy może wielkim mistyfikatorem? W Kierunku zwiedzania (e-book w formatach epub i mobi) Marcina Wichy laureata Nagrody Literackiej Nike spacer po wyimaginowanej wystawie prac Malewicza staje się pretekstem do opowieści o utopijnych projektach i niespełnionych marzeniach, o rosyjskiej rewolucji i naszej współczesności.

O POWIEŚCI Kierunek zwiedzania:
Eksponatami w książce Marcina Wichy tu obrazy, znaki interpunkcyjne, buraki cukrowe i ludzkie losy. Autor umyka muzealnej narracji, z uśmiechem i nie bez ironii podejmuje grę z konwencją artystycznej biografii, a jednocześnie, już całkiem serio, próbuje znaleźć język zdolny uchwycić istotę malarstwa i daje przy tym niezwykły popis literackiego kunsztu.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?