stat
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Larsem Berge

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Larsem Berge -Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo - prowadzenie dr Agnieszka Kiejziewicz.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Lars Berge (ur. 1974) - szwedzki dziennikarz, dokumentalista i scenarzysta. Przez wiele lat współpracował z dziennikiem "Svenska Dagbladet". Autor powieści i książek reporterskich. Mieszka w Sztokholmie.

Lars Berge, Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo...

Szwedzi kochają przyrodę i są dumni, że natura od dekad odwzajemnia ich szacunek i oddanie. Jednym z miejsc, które miało odzwierciedlać to harmonijne współżycie, było Kolmården, największy ogród zoologiczny w krajach skandynawskich.

Wilki były wizytówką ogrodu, a program Bliski Kontakt z Wilkiem przyciągał rocznie tysiące osób chcących stanąć oko w oko z oswojonymi drapieżnikami. Wśród odwiedzających pojawiały się najbardziej znane osoby ze świata mediów, sportu i polityki, a spragnieni wrażeń turyści zasypywali media społecznościowe sympatycznymi zdjęciami z wilczego wybiegu. Dlatego gdy w czerwcu 2012 roku wilki z Kolmården zagryzły swoją opiekunkę Karolinę, kraj był w szoku.

Lars Berge poznał wszystkie okoliczności wypadku, lecz im więcej wiedział, tym trudniej było mu odpowiedzieć na pytanie: co poszło nie tak? Jak to możliwe, że w sercu najnowocześniejszego kraju na świecie stado oswojonych z obecnością ludzi wilków zaatakowało i zabiło człowieka? Co zawiodło? Procedury bezpieczeństwa czy wciąż niewystarczająca wiedza? A może pycha i chciwość wzięły górę nad rozsądkiem? Bez względu na odpowiedzi porozumienie człowieka ze zwierzęciem zostało zerwane.

A może tak naprawdę nigdy go nie było?

Przełożyła Irena Kowadło - Przedmojska

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dobry-wilk
 

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Na początku lat 20. XX wieku do Orłowa przybył na wakacje znany Polski pisarz. Był nim: