stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Larsem Berge

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Larsem Berge -Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo - prowadzenie dr Agnieszka Kiejziewicz.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Lars Berge (ur. 1974) - szwedzki dziennikarz, dokumentalista i scenarzysta. Przez wiele lat współpracował z dziennikiem "Svenska Dagbladet". Autor powieści i książek reporterskich. Mieszka w Sztokholmie.

Lars Berge, Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo...

Szwedzi kochają przyrodę i są dumni, że natura od dekad odwzajemnia ich szacunek i oddanie. Jednym z miejsc, które miało odzwierciedlać to harmonijne współżycie, było Kolmården, największy ogród zoologiczny w krajach skandynawskich.

Wilki były wizytówką ogrodu, a program Bliski Kontakt z Wilkiem przyciągał rocznie tysiące osób chcących stanąć oko w oko z oswojonymi drapieżnikami. Wśród odwiedzających pojawiały się najbardziej znane osoby ze świata mediów, sportu i polityki, a spragnieni wrażeń turyści zasypywali media społecznościowe sympatycznymi zdjęciami z wilczego wybiegu. Dlatego gdy w czerwcu 2012 roku wilki z Kolmården zagryzły swoją opiekunkę Karolinę, kraj był w szoku.

Lars Berge poznał wszystkie okoliczności wypadku, lecz im więcej wiedział, tym trudniej było mu odpowiedzieć na pytanie: co poszło nie tak? Jak to możliwe, że w sercu najnowocześniejszego kraju na świecie stado oswojonych z obecnością ludzi wilków zaatakowało i zabiło człowieka? Co zawiodło? Procedury bezpieczeństwa czy wciąż niewystarczająca wiedza? A może pycha i chciwość wzięły górę nad rozsądkiem? Bez względu na odpowiedzi porozumienie człowieka ze zwierzęciem zostało zerwane.

A może tak naprawdę nigdy go nie było?

Przełożyła Irena Kowadło - Przedmojska

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dobry-wilk

Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne
 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki jest najstarszy przykład tkania, który można obejrzeć w Trójmieście?