• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą wokół książki "Skiba: ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".

lut 21

wtorek, godz. 17:00

Sopot,
Wstęp wolny
Krzysztof Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido. 
 
Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca
 
Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.
 
Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę?
 
Krzysztof SKIBA
Satyryk, felietonista, showmen, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. Makumba, Dres, Świat według Kiepskich,  Berlin Zachodni). Od 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 2 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch "Wolność i Pokój"). W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem "Wolności i Solidarności".  

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty. W 1990 otrzymał tytuł "najlepszego autora tekstów piosenek".  W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmenów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. Lalamido, Podróże z żartem, Uwaga Hotel, Mini Szansa).  Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Przez lata publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost. 
Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów "Skibą w Mur", zbiór opowiadań satyrycznych "Opowiadania podwodne" i książki o czasach PRL pt. "Artyści, wariaci, anarchiści" i "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia".   

Prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.   
W listopadzie 2018 nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. "Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza".  

Opinie

Sprawdź się

W jakiej placówce muzealnej znajduje się obraz "Morze" Michała Gorstkina Wywiórskiego?

 

Najczęściej czytane