stat

Spotkanie autorskie z Joanną Pucis

Ci, którzy czekali na spotkanie z piszącą kobietą - doczekali się. Tym razem nie autor, tylko autorka, ale to nie jest atut, który ma znaczenie decydujące. Joanna Pucis jest bowiem poetką o subtelnej, nieco mistycznej wyobraźni. Jej wiersze są komunikatywne, nie tracąc głębi i metafizycznej warstwy. Pięć dni temu odebraliśmy z drukarni jej najnowszą książkę, "Znaki nieszczególne"

.

Joanna Pucis, ur. 1966 r.
Debiutowała w latach studenckich spotkaniami autorskimi w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Publikowała swoje utwory w prasie literackiej i almanach (m.in. Praska Przystań Słowa). Jest współzałożycielką Grupy Twórczej "OKNO" oraz Stowarzyszenia "Salon Literacki". W 1999 roku wydała tom wierszy "Przeciwświatło". Bierze czynny udział w życiu literackim i kulturalnym Warszawy.

Nota z tomiku "Znaki nieszczególne":
Urodziłam się i wciąż mieszkam w Warszawie. Patrzę po swojemu i przetwarzam po swojemu. Moja praca jest dla mnie nauką zdrowego rozsądku, a moja córka - przepustką do beztroski. Nie mam planu na życie - po prostu żyję. Z rzeczy współczesnych najbliższa jest mi idea "slow movement". Znaki nieszczególne to mój drugi tomik, ale dla mnie - kolejny debiut.

Daty i miejsca spotkań - uwaga, tym razem rozkład jest nieco inny niż zwykle:
Sobota, 23 listopada, godz. 18.00 - GTPS, ul. Chlebnicka 2, Gdańsk (sobota, a nie jak dotąd poniedziałek)
Niedziela, 24 listopada, godz. 17.00 - Galeria Warzywniak, ul. Opata Rybińskiego 25, Gdańsk (czwarta niedziela miesiąca, a nie jak dotąd trzecia).

Organizacja i prowadzenie - Sławomir Płatek

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Patronką którego trójmiejskiego teatru jest Agnieszka Osiecka?