stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

25 czerwca o 18:00 w internetowych progach Sopoteki odbędzie się kolejne organizowane przez Bibliotekę Sopocką wydarzenie z cyklu Sopot 19012021. Tym razem w ramach obchodów 120-lecia Sopotu rozmawiać będziemy z pisarką Joanną Jagiełło. Spotkanie poświęcone zostanie jej książce Jak ziarnka piasku. Jak przyznaje sama autorka, inspiracją dla wspomnianej powieści były prawdziwe wydarzenia, jakie kilka lat temu rozegrały się w Sopocie, a opisane zostały w głośnym reportażu Zatoka świń.

15 lipca - 6 września 2021, godz. 17:30

Wstęp wolny

3 - 17 września 2021, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
O książce:

Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy. Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko. Kiedy Nina zdecydowała się na desperacki krok, Annie rozsypał się świat. Teraz składa go na nowo, kawałek po kawałku i próbuje wyjaśnić, co właściwie się wydarzyło Tylko czy będzie w stanie znieść prawdę? (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4819411/jak-ziarnka-piasku)

O autorce:

Joanna Jagiełło (ur. 1974) autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań. Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach, jako dziennikarka współpracująca z czasopismami Perspektywy oraz Cogito i redaktorka podręczników do języka angielskiego.

Jej debiutancka powieść dla młodzieży Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 i nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; została przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski i wydana przez wydawnictwo Urbino we Lwowie podobnie jak inne powieści młodzieżowe (Kawa z kardamonem jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych). Książka zapoczątkowała poczytną Serię kawową, a po niej pojawiły się inne powieści, chętnie czytane i nagradzane. Za Jak ziarnka piasku otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY Książka roku 2018, powieść została też wpisana na listę White Ravens (Białe Kruki) 2018. Jest trzykrotką laureatką konkursu Astrid Lindgren za Zielone martensy, Urodziny i Tam, gdzie zawracają bociany.

Jest również autorką trzech tomików poetyckich. Wiersze i tłumaczenia (m.in. Carol Ann Duffy i Anne Sexton) publikowała w Podglądzie, Wyspie, Odrze i Nowych Myślach. Opowiadania publikowała w Podglądzie oraz antologii Nikt nigdy w ramach 8. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania i na portalu opowiadanie.org. oraz pisarze.pl. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich m.in. w Międzyborowie, Żyrardowie, a także w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji.

Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również maluje, gra na gitarze, komponuje i podróżuje. Wydała płytę Skrzypek bez dachu z piosenkami do własnych tekstów i muzyki. Jej obrazy wystawiane były na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Ma dwie córki Julkę (ur. 1994), studentkę Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, i Basię (ur. 2004), licealistkę oraz wnuczkę Różę (ur. 201. Mieszka w Warszawie.

(źródło: https://joannajagiello.com/joanna-jagiello-dla-mediow/)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak nazywa się styl architektoniczny, którego przykładem jest Zielona Brama w Gdańsku?