• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkanie autorskie z Joanną Brezą

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Brezą do Biblioteki Manhattan 25 stycznia o godzinie 17:30.

"Moja Wróblewskiego" to debiutancki zbiór opowiadań Joanny Brezy oraz druga książka z Serii Wydawniczej WiMBP w Gdańsku. Krótkie teksty, których głównym bohaterem jest mała uliczka w pobliżu Politechniki Gdańskiej, po obu stronach zabudowana szeregowymi domkami z czerwonej cegły. Autorka wspomina swój mały świat z dzieciństwa i lat młodzieńczych w Gdańsku-Wrzeszczu. "Mieliśmy drewnianą furtkę z herbem Gdańska. Od furtki do drzwi wejściowych prowadziła pergola obrośnięta dzikim winem. Cały domek też był opleciony dzikiem winem. Na drzwiach kołatka z głową lwa, a w ogródku bez."

Joanna Breza urodziła się kilka lat po wojnie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Rzeźby). W okolicach Londynu dorabiała nosy i inne brakujące części ciała rzeźbom stojącym w pałacowych ogrodach. W Londynie pracowała w fabryce cekinów - Brody House. W Warszawie projektowała pluszowe zabawki dla spółdzielni "Miś". Ilustrowała też książki dla dzieci. Wykonała kilka rzeźb, które stoją w warszawskich parkach. Ślady jej artystycznych działań można znaleźć w kościołach archidiecezji warszawskiej. Od dwudziestu lat mieszka nad jeziorem Wdzydze.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: