• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Jackiem Karczewskim

Zapraszamy do Sztuki Wyboru na spotkanie z Jackiem Karczewskim wokół jego najnowszej książki "Zobacz ptaka. Opowieści po drodze".

paź 7

piątek, godz. 20:00 - 22:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Czeka nas duża dawka niezwykłych ptasich informacji od autora książek "Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach" i "Noc Sów. Opowieści z lasu".

Spotkanie poprowadzi Marek Spichalski.

Nowa książką Jacka Karczewskiego zabierze Cię w podróż do ptasiego świata, drogą po meandrach historii naszych relacji z ptakami i Przyrodą. Spotkasz tu wielkich królów, dobre wróżki, szalonych bogów, zwykłych ludzi a przede wszystkim skrzydlatych bohaterów z krwi i kości. Po jej lekturze nigdy już nie spojrzysz w ten sam sposób na mijane wróble, szpaki, czy łabędzie. Być może do tej pory przezroczyste i bezosobowe, zaczną się materializować, nabierać znaczenia i podmiotowości. Będziesz je wreszcie widzieć.Jacek Karczewski - przyrodnik, aktywista i promotor przyrody. W 2019 roku ukazała się jego pierwsza książka "Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach", a już w marcu 2020 r. pojawiła się kolejna - "Noc Sów. Opowieści z lasu". Częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku "Przekrój") oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich - stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków - nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce.

Opinie

Sprawdź się

W oddziale Sztuki Dawnej można zobaczyć jedno z najważniejszych światowych dzieł sztuki. O jaki obraz chodzi?