• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rosiakiem, autorem kanału Raport o stanie świata

Czujnemu oku obserwatora nie może umknąć, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat świat zdecydowanie przyspieszył. W jakim kierunku zmierza i jak zachodzące w nim zmiany mogą wpłynąć na los przeciętnego człowieka? Czy jesteśmy w stanie przewidzieć dokąd nas one zaprowadzą? I co z tym wszystkim mają wspólnego nowe media?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania z Dariuszem Rosiakiem - dziennikarzem i komentatorem wydarzeń z Polski i Świata. Na spotkaniu porozmawiamy nie tylko o jego dorobku autorskim, lecz również o tym, jakimi narzędziami najwygodniej jest komunikować się ze słuchaczami i czy czeka na dzień, w którym nie będzie miał czego zaraportować.

Dariusz Rosiak - autor podcastu Raport o stanie świata, dziennikarz radiowy i prasowy. wieloletni pracownik francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC. Przez wiele lat był związany z Programem III Polskiego Radia i dziennikiem "Rzeczpospolita", gdzie publikował w dodatku "Plus Minus". Autor książek: Oblicza Wielkiej Brytanii, Żar. Oddech Afryki, Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela, Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista, Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan, Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha oraz Bauman. Za Ziarno i krew otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016.

Otrzymał też tytuł Dziennikarza Roku 2020 w konkursie Grand Press.
Na spotkanie zapraszamy 18 grudnia o 18:00 do Sopoteki (Kościuszki 14).
Spotkanie poprowadzi Marcin Wiktor.

Informacja o biletach


Opinie

Sprawdź się

Która edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci odbyła się w 2022r. Gdańsku?

 

Najczęściej czytane