• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie

Spotkanie autorskie z Birgerem Amundsenem Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie (Wydawnictwo Czarne) prowadzenie: dr Agnieszka Kiejziewicz. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski. Transmisja odbędzie się na stronie:https://www.facebook.com/NordicFocusFestival

sie 18-21

czwartek - niedziela, godz. 11:00 - 22:00

Sopot
Wstęp wolny
wrz 15

czwartek, godz. 18:00

Sopot,
Wstęp wolny
Tłumaczenie spotkania : Anna Kilmont
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne

 Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie, Birger Amundsen
Wydawnictwo Czarne, premiera 13 stycznia 2021
Tłumaczenie: Karolina Drozdowska


Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejne czterdzieści lat. Wysoki, blady, energiczny mężczyzna. Miał brodę, ale bardziej niż trapera przypominał rabina. Żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba. Znany ze swojego uporu i nieprzejednania, zyskał sławę na całym Svalbardzie. Lata spędzone w samotności zahartowały go i uczyniły jeszcze bardziej nieustępliwym. Samotnik w noce polarne, latem dusza towarzystwa. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Ma trudny charakter, ale jak mało kto zjednuje sobie ludzi. Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen, wieloletni powiernik Haralda, rysuje portret nietuzinkowego człowieka, który wybrał najdalszą Północ na swój dom. Z życzliwym dystansem opowiada historię Soleima, awanturnika, samotnika, a przede wszystkim oddanego przyjaciela. Człowieka pogodzonego z upływającym czasem i śmiercią. Bo jak mówi sam bohater książki: Jestem już stary, swoje przeżyłem, więc to dla mnie żadna tragedia.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/harald 

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich statków-muzeów otrzymał Złoty Krzyż Orderu Virtuti Militari?