• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz (1 opinia)

Zapraszamy na spotkanie z autorką, której nie trzeba przedstawiać - Anną Sakowicz. Jej cykl "Jaśminowa saga" ("Czas grzechu", Czas gniewu", "Czas goryczy") znalazł się w tym roku na pierwszych miejscach rankingu wypożyczeń pomorskich bibliotek. Zaś autorka pojawi się w Bibliotece Oliwskiej z premierową powieścią "W sieci".

O powieści:
"W sieci"
to inspirowana prawdziwą historią opowieść o dwóch kobietach: Hannie i Danucie. Bohaterki mieszkają na dwóch krańcach Polski, nie znają się, ale wydarzy się coś, co je połączy. Każda z nich ma swoją odmienną, ale równie tragiczną historię. Pierwsza z kobiet jest mało stanowcza, stąpa wokół innych na palcach, marzy o byciu kochaną, pragnie bezpieczeństwa. Jej życie zdominowały cierpienie po stracie dziecka i dramatyczny rozwód.

Druga jest córką alkoholika i żoną uzależnionego również od alkoholu mężczyzny, sama zaś nadużywa antydepresantów, nie lubi zmian i dlatego za wszelką cenę utrzymuje status quo swojego papierowego już małżeństwa. Musi uporać się z demonami przeszłości, by odnaleźć w sobie chęć życia.

Kiedy pojawia się ON - mężczyzna poznany w internecie, przedstawiający się jako Jan Kowalski - wszystko się zmienia. Kim okaże się w rzeczywistości? Jaką rolę odegra w życiu bohaterek? Anna Sakowicz nie ocenia żadnego z bohaterów. Pokazuje ich w trudnych sytuacjach, wikła ich w sieć uzależnień nie tylko od siebie.

O Autorce:

Anna Sakowicz
- powieściopisarka, bajkopisarka, ambasadorka Pomorza, feministka; absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Napisała ponad 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet. Za książkę "Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer" otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka; Internationale Jugendbiblithek w Monachium wpisało książkę na listę Białych Kruków, powieść nominowana była do nagrody IBBY. Prawa do tłumaczenia kupiły wydawnictwa hiszpańskie i rosyjskie.

Prywatnie Anna Sakowicz jest mamą, żoną i właścicielką dwóch kotów. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr i książki.

Powyższy opis pochodzi od Autorki.

Do zobaczenia!

Opinie (1)

  • termin spotkania

    Na stronie Biblioteki jest inny termin spotkania tj. wtorek 21 luty 2023.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Na budynku Centrali Grupy ERGO Hestia umieszczono rzeźbę lecących ptaków. Jej autorem jest wybitny współczesny polski rzeźbiarz, wykładowca akademicki. Kto?