• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie z Anną Pamułą, autorką książki Mamy do pogadania

Festiwal zdrowia "Babki w kurorcie", warsztaty, projekcje filmów, spektakle, wystawa, spotkania z autorkami książek, potańcówki, koncerty - to tylko część wydarzeń z bogatego programu Marca Sopocianek 2024 . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy, odbiór bezpłatnych wejściówek lub wejście na Kartę Sopocką. Start już 1 marca, zapraszamy także panów.

maj 24

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 259 zł
U nas z okazji Marca Sopocianek odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Pamułą, autorką książki "Mamy do pogadania. Matki świata o miłości, sile i trudnych wyborach".
Spotkanie odbędzie się 5 marca o 17:00 w Kocu i książce, poprowadzi je Ewa Lewandowska.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematem rodzicielstwa, książka jest bowiem reportażem opowiadającym o rodzicielstwie na całym świecie.

Co jedzą przyszłe mamy w Japonii, Meksyku i w Sudanie? Dlaczego ojciec śpi w jednym łóżku z mamą i noworodkiem na porodówce na Islandii? Gdzie na świecie podział obowiązków domowych między kobietami a mężczyznami jest sprawiedliwy? Dlaczego matki z krajów zachodnich czują się bardziej samotne od tych z Afryki? Czy matki we Francji naprawdę piją alkohol w ciąży?
Czemu poronienie to wciąż w Europie temat tabu? W "Mamach do pogadania" słuchamy głosów i historii matek ze wszystkich kontynentów, z ponad 90 krajów na świecie. Opowiadają o macierzyństwie, rodzicielstwie, jego trudach, wyzwaniach, bezwarunkowej miłości do dzieci oraz tradycjach związanych z wychowaniem dzieci w swoich krajach.

Anna Pamuła pokazuje, że mimo znaczących różnic - kulturowych, społecznych, ekonomicznych - mamy całego świata bardzo wiele łączy. Podobnych rzeczy się boją, nad podobnymi się zastanawiają i o podobne walczą. Uświadomienie sobie tego może pomóc kobietom zaufać własnej macierzyńskiej intuicji i uwolnić się z poczucia winy.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Jaki musical nigdy nie był wystawiony w Teatrze Muzycznym w Gdyni?

 

Najczęściej czytane