stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie autorskie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z dr. Tomaszem Mazurem. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2020 r., o godzinie 17:30.

Dr Tomasz Mazur jest filozofem, pisarzem, współczesnym praktykującym stoikiem. W roku 2007 założył Centrum Praktyki Stoickiej, a od roku 2017 jest współtwórcą projektu Stoic Way.
Napisał także m.in.: Kapryśni bogowie Sokratesa. Człowiek i świat wartości w tradycji filozofii zachodniej, O Stawaniu się Stoikiem, Dawno zapowiedziana nieobecność.

O książce Zakazana historia filozofów:
Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie.

W bezwzględny, skuteczny i pozbawiony emocji sposób unieważnia dokonania Talesa z Miletu, Sokratesa, Platona i innych wywrotowców. Do czasu, gdy podczas jednej z podróży spotka Monikę. Perfekcyjne życie Rafała zaczyna się rozpadać.

Co by się stało, gdyby idee, które rodzą się w głowach filozofów, od razu zmieniały coś w świecie fizycznym? I gdyby wszystkie systemy filozoficzne zostały podważone?

Powieść Tomasza Mazura to nie tylko pasjonująca filozoficzna zabawa, ale również trzymająca w napięciu historia miłosna.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Pierwszym teatrem powojennym w Trójmieście jest...?