• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkanie "Polski sport motorowy w Wolnym Mieście Gdańsku" | Rozmowa z Bartoszem Gondkiem

W czwartek, 30 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Gondkiem, który opowie o polskim sporcie motorowym w Wolnym Mieście Gdańsku. Spotkanie jest organizowane w ramach miejskich obchodów 100-lecia Klubu Sportowego Gedania.

w każdą środę (do 31.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Rok 2022 jest szczególny, jeśli chodzi o historię polskiego sportu w Wolnym Mieście Gdańsku. W tym roku wypadają setne rocznice założenia Klubu Wioślarskiego (w maju), Pierwszego Polskiego Klubu Yachtowego (w lipcu) i słynnej "Gedanii" (we wrześniu).

W latach międzywojennych w Wolnym Mieście Gdańsku nie brakowało entuzjastów wciąż jeszcze wówczas młodego sportu motorowego. Historyk i pasjonat dziejów motoryzacji, Bartosz Gondek, opowie o pierwszych pojazdach silnikowych w Gdańsku, organizacjach motoryzacyjnych, rekreacji motorowej, sieci sprzedaży, stacjach benzynowych i zmotoryzowanych Polakach w Wolnym Mieście Gdańsku.

Bartosz Gondek - historyk, dziennikarz motoryzacyjny, kierownik Domu Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim. Jego zainteresowania skupiają się wokół historii pierwszej połowy XX w., motoryzacji, oraz sportu i rekreacji. Zwłaszcza w ich lokalnym aspekcie. Miłośnik starych samochodów, które całkiem sprawnie odbudowuje.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Stefan Chwin, powieściopisarz, eseista, profesor, wykładowca uniwersytecki urodzony w Gdańsku, nie jest autorem powieści: