• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkania z polskim komiksem online

Biblioteka Gdynia zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na łączach internetowych. Przed nami wirtualna rozmowa o polskim komiksie. W wydarzeniu udział wezmą autorzy omawianych tytułów.

Sezon 1. Epizod 4.
"Rewolucje, tomy: 1 4


Mateusz Skutnik polski twórca komiksów mieszkający w Gdańsku, rysownik, scenarzysta i projektant gier komputerowych.
Twórca komiksów: Rewolucje (seria), Morfołaki (seria), Blaki (seria), Wyznania właściciela kantoru, Czaki, Alicja. Twórca scenariusza (będącego adaptacją komiksu Monochrom (zawartego w tym albumie) z serii Rewolucje) i scenografii do filmu Kinematograf w reżyserii Tomasza Bagińskiego.
www.mateuszskutnik.com/

O komiksie:
Rewolucja techniczna dała nam wszystkim nieograniczone wręcz możliwości. W erze silnika parowego i żarówki elektrycznej nic nie jest w stanie zatrzymać zwycięskiego marszu cywilizacji ku świetlanej przyszłości. Tak nam się wszystkim wydawało... Jednak w świecie przerażających morskich stworów, pradawnych bóstw, praw rządzących kosmosem, których nie potrafimy zrozumieć, jedynie wybitnie uzdolnione jednostki mogą czuć się bezpiecznie. Niedoskonałość naszych maszyn spycha nas z powrotem w gąszcz wielkich miast, a walka techniki z naturą daleka jest od zakończenia

Na spotkaniu omówimy 4 pierwsze tomy Rewolucji. Całość liczy 11 tomów.

Spotkanie transmitowane będzie na fanpejdżu Biblioteki Gdynia:
https://www.facebook.com/BibliotekaGdynia/


Timof Comics
Wydawnictwo timof i cisi wspólnicy, obecnie działające pod nazwą timof comics powołane zostało do życia w 2006 roku. Idea wydawnictwa wyrosła z jednorazowego wybryku wydawniczego, który zrealizowaliśmy jesienią 2005 roku, czyli "Blakiego" Mateusza Skutnika i Karola Konwerskiego. Był to impuls, który doprowadził do powstania wydawnictwa, działającego prężnie na polskim rynku od marca 2006 roku.
Na przestrzeni dwunastu lat działalności wydaliśmy kilkaset pozycji. Nasze komiksy skierowane są do różnych grup odbiorców - od dzieci, poprzez młodzież, aż do dorosłych - i poruszają szerokie spektrum tematyczne. Pozycję na polskim rynku wydawniczym ugruntowaliśmy innowacyjnym podejściem do wydawanych tytułów - nie boimy się publikowania komiksów kontrowersyjnych czy poruszających trudne tematy, bądź poddających analizie rozmaite problemy społeczne. Wydawnictwo timof comics wydaje komiksy najwybitniejszych twórców z Polski i zagranicy, lecz wspiera również młodych autorów, wydając albumy debiutantów.

/Opisy za: www.timof.pl/

Opinie

Sprawdź się

Pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest...?

 

Najczęściej czytane