• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkania z historią. Promocja książki Grzegorza Berendta

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkania z historią", które odbędzie się 25 maja o godz. 17:00. Tego dnia o swojej książce pt. Bronna Góra 1942 roku. Miejsce zagłady natychmiastowej na Polesiu opowie Grzegorz Berendt.

lip 1

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
"Spotkania z historią" stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi książkami, których tematyka dotyczy II wojny światowej oraz ich autorami. Rozmowę z dr. hab. Grzegorzem Berendtem poprowadzi dr hab. Jerzy Grzybowski z Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Tego dnia książkę będzie można nabyć w specjalnej, promocyjnej cenie.O publikacji
Bronna Góra 1942 roku. Miejsce zagłady natychmiastowej na Polesiu szczegółowo opisuje niemal nieznane dotąd zagadnienie eksterminacji dziesiątek tysięcy Żydów na wschodnich terenach okupowanej Polski w 1942 r. Ze względu na dotychczasowe luki badawcze, ogrom tragedii oraz konieczność zachowania pamięci o ofiarach temat ten powinien być gruntownie zgłębiony. Publikacja autorstwa Grzegorza Berendta jest ważnym krokiem w tym kierunku. W trzech rozdziałach szczegółowo opisano sprawców, działania aparatu represji, ofiary zbrodni w Bronnej Górze i samo miejsce kaźni. Całość opracowania uzupełniają aneksy źródłowe i materiały fotograficzne.

"Prezentowane opracowanie stanowi pionierską pracę naukową, która będzie służyć przede wszystkim zachowaniu pamięci o kilkudziesięciu tysiącach ludzi zamordowanych w Bronnej Górze" - z recenzji prof. Eugeniusza Mironowicza.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pełniła Łaźnia Miejska na Dolnym Mieście w Gdańsku w okresie II wojny światowej?