stat

Spotkania / Stretnutie. HEX

Dołącz do nas w marcu, aby zobaczyć dwa wspaniałe dzieła sztuki.

Odważni Wygrywają

1 - 30 listopada 2019

Gdynia
Wstęp wolny

Mikołajowe szaleństwo

gru 8

niedziela, godz. 14:30 - 16:30

Borkowo,
bilety 39 zł
"Spotkania / Stretnutie" to nagranie wideo osób reagujących na śmierć. Używając składu lustrzanego wstawiliśmy innego człowieka zamiast tablicy z nekrologiami. W rezultacie stworzyliśmy sytuację, w której nasze postacie muszą stawić czoła i reagować na siebie nawzajem.
Ta praca została wybrana podczas pierwszego otwartego połączenia ON.

Daria Pałka urodziła się w 1994 roku w Krakowie. Obecnie jest studentką IV roku grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ma licencjat z edukacji artystycznej na krakowskiej ASP im. Jana Matejki. Interesuje ją przede wszystkim proces tworzenia sztuki, jej granice i wpływ na społeczeństwo. Często tworzy warsztaty artystyczne dla młodzieży i uczestniczy w różnych wystawach i projektach artystycznych.

Justyna Wiśniowska urodziła się w 1995 roku w Bochni.
W 2015 roku rozpoczęła studia graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2017 roku spędził semestr zimowy w Portugalii, studiując sztukę na Uniwersytecie w Lizbonie. Interesuje się tworzeniem sztuki, którą można nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć lub bezpośrednio przeżyć. Często używa nietypowych materiałów, ale stara się nie skupiać tylko na jednym medium. Ceni sobie współpracę z innymi twórcami i pracę z ludźmi w ogóle.

HEX to wideo autorstwa JOJO ABOT.
Jest artystką ghańską wyrażającą siebie poprzez muzykę, film / fotografię, literaturę i performance. FYFYA WOTO, czyli New Birth - New Discovery jest tematem i tytułem jej trwającego projektu badającego SELF jako prowokacyjne narzędzie w odkrywaniu, wymianie i ewolucji przedmiotu IDENTITY. Poprzez swoją pracę Abot bada nowe formy duchowości i ekspresji w ramach rosnącej globalnej rozmowy wokół wspólnej przestrzeni, tożsamości i duchowości, która wykracza poza konwencjonalne nastawienie koloru, rasy, klasy lub orientacji seksualnej.

Jej prace plastyczne na wystawę One Night zostały wybrane i zredagowane przez zespół kuratorski ON Gallery.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Pierwszą siedzibą Teatru Muzycznego był...?