• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkania Literackie: Ewa Pluta i Olga Gitkiewicz

Spotkania Literackie 2023 NIECODZIENNA CODZIENNOŚĆ

Trzy dni wydarzeń, osiem wartościowych rozmów, dwudziestu zaproszonych gości oraz wydarzenia towarzyszące, czyli domówka silent discowarsztaty fotografii kulinarnej. W takiej formie do Muzeum Emigracji w Gdyni powracają Spotkania Literackie. Od piątku 17 lutego do niedzieli 19 lutego 2023 roku zapraszamy na weekend z literaturą pod hasłem: Niecodzienna Codzienność. Spotkania Literackie w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędą się po już po raz siódmy, inaugurując tegoroczny program skupiony wokół zagadnienia codzienności.

W drodze
SOBOTA, 18 LUTEGO
godz. 14.00 sala kinowa, budynek Dworca Morskiego
Rozmawiają: Ewa Pluta i Olga Gitkiewicz

W jaki sposób dzielimy przestrzeń na dostępną i obcą? Jaki udział mają w tym granice fizyczne zasieki i cezury mentalne? Czy wędrówka oznacza ciągłe bycie poza sferą komfortu? Rozmawiają polskie reportażystki.

Ewa Pluta  dziennikarka, redaktorka wydań cyfrowych w Pismo. Magazyn opinii. Pod koniec 2022 roku nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie ukazał się jej debiut, w którym łączy perspektywę pieszej reportażystki z uniwersalną refleksją nad dzielącymi ludzi granicami, murami i zasiekami: Rubież. Reportaż wędrowny.

Olga Gitkiewicz  dziennikarka, redaktorka. Współpracuje z tygodnikiem Polityka i portalem gazeta.pl, na łamach których publikuje reportaże i teksty historyczne. Autorka m.in. Nie hańbi i Nie zdążę (nagrodzonej Grand Press) o zawodowej i transportowej codzienności Polaków z mniejszych miejscowości.

Więcej informacji i pełen program wydarzeń:
https://polska1.pl/spotkania-literackie-niecodzienna-codziennosc/

Patronat medialny:
Radio Gdańsk
Trójmiasto.pl
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
 
Partnerzy:
Miasto Gdynia
Biblioteka Gdynia
Wydawnictwo Dowody
Wydawnictwo Smak Słowa
Wydawnictwo Czarne
Wydawnictwo Literackie
Wydawnictwo Karakter
Polski Przegląd Migracyjny
Księgarnia Polska1
Bistro MONDO
MONDO di Vinegre
Cafe Księgarnia Vademecum
Smak Słowa
Sztuka Wyboru
Pokusa
Tłok
Bunia Cafe

Opinie

Sprawdź się

Pierwszą polską nazwą Muzeum Narodowego w Gdańsku było: