Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Spotkać Prospera - spektakl gościnny

teatr uliczny
kasy:
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
4.3 7 ocen 1 10

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Voskresinnia, Ukraina
Spotkać Prospera

Główną postacią przedstawienia jest Prospero, który, będąc człowiekiem, ma cechy ziemskie i boskie. Trzeba spotkać swojego własnego Prospera, który symbolizuje życzliwość i dobre myśli. Prospero stworzył aktorów, którzy dostali muzę z niebios i zaczęli grać sceny ze sztuk Szekspira. Cały świat staje się teatrem, gdzie wszyscy ludzie są aktorami. Dynamiczna muzyka, kolorowe i jaskrawe kostiumy, maski, sceny, w których występują aktorzy w butach na wysokich obcasach stworzone w gatunku komedii dell' arte.

Lwowski Teatr Voskresinnia powstał we Lwowie w 1990 roku na fali przeobrażeń społecznych po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. Utworzenie grupy było efektem porozumienia się młodych aktorów z różnych miast Ukrainy, którym nie wystarczał państwowy, lekko akademicki, teatr. Teatr Voskresinnia pod dyrekcją Jarosława Fedoryszyna podbił serca lwowskiej publiczności prezentując światową dramaturgię, która dotąd nie była prezentowana na scenach dramatycznych Ukrainy. W ciągu 20 lat istnienia prezentowali swoje spektakle na wielu festiwalach teatralnych świata.
Na fabułę spektaklu "Spotkać Prospera" składają się cztery sztuki Williama Szekspira. Są to: "Burza", "Romeo i Julia", "Sen nocy letniej" i "Hamlet".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery