• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Spotkać Prospera - spektakl gościnny

teatr uliczny
kasy:
wystawia:
Plama
czas trwania:
1 godz.
4.3
7 ocen

Spektakl tylko dla widzów dorosłych

Voskresinnia, Ukraina
Spotkać Prospera

Główną postacią przedstawienia jest Prospero, który, będąc człowiekiem, ma cechy ziemskie i boskie. Trzeba spotkać swojego własnego Prospera, który symbolizuje życzliwość i dobre myśli. Prospero stworzył aktorów, którzy dostali muzę z niebios i zaczęli grać sceny ze sztuk Szekspira. Cały świat staje się teatrem, gdzie wszyscy ludzie są aktorami. Dynamiczna muzyka, kolorowe i jaskrawe kostiumy, maski, sceny, w których występują aktorzy w butach na wysokich obcasach stworzone w gatunku komedii dell' arte.

Lwowski Teatr Voskresinnia powstał we Lwowie w 1990 roku na fali przeobrażeń społecznych po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. Utworzenie grupy było efektem porozumienia się młodych aktorów z różnych miast Ukrainy, którym nie wystarczał państwowy, lekko akademicki, teatr. Teatr Voskresinnia pod dyrekcją Jarosława Fedoryszyna podbił serca lwowskiej publiczności prezentując światową dramaturgię, która dotąd nie była prezentowana na scenach dramatycznych Ukrainy. W ciągu 20 lat istnienia prezentowali swoje spektakle na wielu festiwalach teatralnych świata.
Na fabułę spektaklu "Spotkać Prospera" składają się cztery sztuki Williama Szekspira. Są to: "Burza", "Romeo i Julia", "Sen nocy letniej" i "Hamlet".

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery