stat
Impreza już się odbyła

Spod powiek mych żal

W ramach cyklu Sztuka w tuBazie prezentujemy twórczość czwórki młodych malarzy - studentów malarstwa z pracowni prof. Henryka Cześnika oraz dr. hab. Jakuba Pieleszka z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

14 - 31 sierpnia 2020, godz. 11:00 - 19:00

bilety 10 zł
ulgowy 7 zł

17 - 31 października 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spod powiek mych żal

Człowiek siedzi w środowisku
A środowisko wrzuca do niego po trochu wszystko
i to co się znajdzie w tym wysypisku
zostaje w obrazie człowieczym zapisku

Dla jednych to głębia oka gołębia
pierwszy, drugi setny plan
a dla nas mordęga, oczu włóczęga
spod powiek powszednich naszych żal

Konrad Górecki - ukończył liceum plastyczne im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Uczestnik wystaw z cyklu Bardzo młode malarstwo. Prace, które aktualnie tworzę nawiązują do człowieka i jego połączenia z naturą. Obiekty stworzone dzięki fuzji ludzkiego ciała i natury tworzą swego rodzaju totemy, obiekty żywe inspirowane starożytnymi wierzeniami, kulturami, mistycyzmem i kosmosem. Prace są symbolami ścisłej więzi człowieka i natury. Obok tego bardzo ważny jest dla mnie kolor. Jest on odzwierciedleniem moich aktualnych uczuć. Działam na mocnych kontrastach, tworząc specyficzne i bardzo mocne zestawienia, zależy mi by obraz żył, płynął, był energią. Eksperymentuję z różnymi mediami, analizuję płaszczyzny i różnicuję je fakturą. Obraz ewoluuje, jest niszczony i przemalowywany.

Martyna Formella - w swojej twórczości zawsze sięgam do tematu człowieka, zagłębiam się w jego ciało i umysł wnikliwie poszukując ciekawych organicznych kształtów. Inspirują mnie emocje i choroby. Tworzę ekspresyjne i dynamiczne kompozycje, za pomocą różnych narzędzi szukam odpowiedniego gestu dla odpowiednich emocji. Integralną częścią mojego malarstwa i rysunku są szkice, których powstają setki. Są one mapą mojego umysłu i swobodnych poszukiwań linii, gestów, kształtów.

Dominika Leśniak - była uczestniczką licznych wystaw, brała udział w performensach podczas wydarzeń takich jak Sopocka Bagietka czy Mikstury Kultury. W 2018 odbyła tygodniowy plener w Kaliningradzie zwieńczony wystawa w Domu Chodowieckiego i Grassa. W swoich obrazach powstających z doświadczania street-artu i graffiti, eksperymentuję z techniką wykonania wykorzystuję spray, szablony, kalkę techniczną, kleje itd. Tworzę ekspresyjnie malowane abstrakcje, które wynikają z gestu szybkiego zapisywania słów, oznaczania swojej obecności w przestrzeni.

Julia Tymańska - laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów w 2018 i 2019 roku. Otrzymała również nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. W 2019 odbyła miesięczną rezydencję artystyczną w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk, którą zwieńczyła wystawa Inkubator AIR: Under Construction.

Fascynuję się procesem przekształcania medium malarskiego i jego ewolucji na płótnie. Szukając nowych narzędzi i struktur wypracowuję malarską opowieść z dynamicznie zmieniającej się perspektywy widzenia rzeczywistości. Interesuje mnie naturalna deformacja ciała, fetysze, kult otyłości. Tkanka tłuszczowa jest siedliskiem duszy. Ciało wyraża się niewerbalnie, nie tylko przez mimikę czy gesty.

Organizatorzy:
fundacja ~morze
tuBaza
Miasto Gdynia

Wydarzenie współfinansowane ze środków miasta Gdynia i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W ramach afteru od 20.30 w tuBazie rozpoczyna się freestylowa Bitwa o Wazon pod tuBaza vol 2.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?