• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Śpiewający aktorzy. Piosenka francuska

Z okazji 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stowarzyszenie In gremio i Teatr Wybrzeże zapraszają na charytatywny koncert ŚPIEWAJĄCY AKTORZY. PIOSENKA FRANCUSKA, który odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia o godzinie 12.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie. Wstęp za wrzutę do puszki.

Celem tegorocznej Orkiestry jest ratowanie życia dzieci i zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Aktorzy trójmiejskich scen teatralnych w autorskiej interpretacji przypomną największe przeboje muzyki francuskiej od lat 50. XX wieku do współczesności. Muzyczną oprawę zapewni zespół trójmiejskich muzyków pod kierownictwem Huberta Świątka. Koncert ilustrowany będzie fragmentami najsłynniejszych obrazów francuskiego kina. Jak co roku będą licytacje, losowanie fantów, niespodzianki.

Teatr Wybrzeże i stowarzyszenie In gremio już po raz trzeci zapraszają aktorów scen zawodowych do wzięcia udziału w charytatywnym koncercie wspierającym ideę pomocy rozsiewaną przez Jurka Owsiaka i jego fundację. Przy okazji tej ogólnopolskiej akcji serca realizuje się również idea integracji trójmiejskiego środowiska artystycznego, które ma okazję zaprezentować się w innym niż na co dzień repertuarze. Aktorzy podejmują wysiłek i przygotowują się muzycznie pod okiem znakomitych muzyków. W tym roku, ze względu na formułę koncertu, do udziału zaproszony został chór kobiet Chórraa i dzieci uczęszczające do Ecolemeternelle i Ecole Francaise z Gdyni. Profesjonalną konferansjerkę zapewni urokliwy duet francusko-polski.

Wykonawcy: Dorota Androsz (Teatr Wybrzeże), Renia Gosławska (Teatr Muzyczny), Sylwia Góra Weber (Teatr Wybrzeże), Edyta Janusz Ehrlich (Teatr Miniatura), Wioleta Karpowicz (Teatr Miniatura), Magdalena Smuk (Teatr Muzyczny), Piotr Biedroń (Teatr Wybrzeże), Mateusz Deskiewicz (Teatr Muzyczny), Grzegorz Gzyl (Teatr Wybrzeże), Jacek Laszczkowski (Opera Bałtycka) w duecie z Magdaleną Gruszczyńską, Rafał Ostrowski (Teatr Muzyczny), Chórraa (pod kierownictwem Reni Gosławskiej w składzie: Beata Bednarczyk, Jagoda Białogrodzka, Ewa Burczyk, Ewa Dec, Katarzyna Gajewska, Edyta Górska, Krystyna Homza, Alina Japczyńska, Jolanta Kaczorowska, Magdalena Kajtoch, Anna Klinkosz, Julia Komorowska, Magdalena Kwiatkowska, Hanna Ligęza-Rybak, Katarzyna Marzec-Okoń, Aleksandra Rzewuska, Karolina Walentynowicz, Justyna Wolf, Elżbieta Zagrodzka, Maria Zakidalska) oraz dzieci z Ecolemeternelle i Ecole Francaise z Gdyni

ŚPIEWAJĄCY AKTORZY. PIOSENKA FRANCUSKA
Termin: niedziela, 13 stycznia 2013 roku
Czas trwania: 12.00-15.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie
Wstęp: za "wrzutę" do puszki

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp: za „wrzutę” do puszki.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku po raz pierwszy w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży?