• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Śpiąca Królewna - spektakl gościnny (1 opinia)

balet
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
Moscow City Ballet
Śpiąca królewna

Moscow City Ballet to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Prezentują perfekcyjną technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych. Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.

Moscow City Ballet przyjedzie do Polski z przedstawieniami: "Jezioro Łabędzie", "Don Kichot", "Dziadek do Orzechów" oraz pierwszy raz w Polsce "Śpiąca Królewna".

"Śpiąca Królewna" to opowieść niezwykle poetycka. Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji umiejętności tancerzy. Akcja, w której księżniczka przychodzi na świat, wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem, a później zostaje obudzona przez pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami

Spektakle Moscow City Ballet wymagają ogromnego nakładu środków i wielkiego zespołu wykonawców, a od samych tancerzy - doskonałego opanowania sztuki tańca klasycznego. Skomponowana muzyka przez Piotra Czajkowskiego, odznacza się doskonałością rzemiosła, łącząc osiągnięcia zachodniej techniki kompozytorskiej z pierwiastkami narodowymi.

Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie. Niesłabnąca popularność i doskonała reputacja międzynarodowych występów Moscow City Ballet pozwoliła mu na stałe zająć miejsce w światowej czołówce. Na jego sukces składa się dążenie do perfekcji, która jest zasługą nieustających prób, godzin ćwiczeń i doskonałej spójności choreograficznej.

Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

Sam twórca i dyrektor Moscow City Ballet, Victor Smirnov - Gołovanov zawsze powtarzał (...) To we mnie mieszkają wszyscy bohaterowie baletów; to ja jestem Klarą, księciem, królem mysz... to wszystko żyje we mnie.... Być może to jest tajemnicą ich sukcesu...?

Opinie (1)

  • Tym razem nie zachwycił (opinia sprzed 6 lat)

    O ile Jezioro Łabędzie w wykonaniu Moscow City Ballet zachwyciło i z przyjemnością podziwiało się umiejętności tancerzy, tak tym razem ogromnym plusem były piękne stroje i dekoracje, które przenosiły w zaczarowany świat, gorzej z samym tańcem... zdecydowanie zabrakło mi kogoś choć w połowie tak dobrego jak Natalia Osipova! W mojej ocenie było po prostu nudno.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery