• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Śpiąca Królewna - spektakl gościnny (2 opinie)

balet
kasy:
58 661-60-00, 58 785-59-00
wystawia:
Teatr Muzyczny
Śpiąca Królewna

Genialny St Petersburg Balet - najbardziej znany Balet na całym świecie zebrał w sobie wszystko, co jest nazywane "rosyjską szkołą baletu klasycznego". Zobaczycie tu Państwo wszystko, co ściśle wiąże się z klasyczną elegancją w połączeniu ze świeżym oddechem dwudziestego pierwszego wieku. To doskonały spektakl taneczny w połączeniu z prawdziwie królewskim przepychem strojów i dekoracji.

St. Petersburg Festival Ballet łączy w sobie najlepsze tradycje oraz ducha baletu St. Petersburg. Elegancja, wdzięk, wspaniała lekkość sprawiają niepowtarzalność tego widowiska.

St. Petersburg Festival Ballet opiera się na czołowych artystach baletu z Petersburga i trupy baletowej z najlepszych teatrów baletowych, którzy są kontynuatorami petersburdzkiej tradycji baletu. Czołowi tancerze są laureaci międzynarodowych konkursów. W ciągu ostatnich dwóch lat St.Petersburg Festival Ballet z powodzeniem koncertował w 10 krajach europejskich.

W tym sezonie St. Petersburg Balet Festival w Polsce przedstawi perłę światowej klasyki, czyli:

"Śpiąca Królewna", Balet w III Aktach, Muzyka: Piotr Czajkowski, Choreografia: Marius Petipa, Scenografia i kostiumy: Vyacheslav Okunev.

Śpiąca Królewna to jeden z najlepszych baletów w repertuarze klasycznym. Sam Piotr Czajkowski uważał Śpiącą Królewną za swój najlepszy balet. Jest to opowieść o pięknej śpiącej królewnie i dzielnym księciu, który budzi ją pocałunkiem uwalniając od złego czaru. Tu można usłyszeć jedne z najpiękniejszych kompozycji muzycznych Czajkowskiego. Wspaniała scenografia zabiera widzów do krainy wróżek, piękna i spokoju. Śpiąca Królewna zawiera wszystkie elementy bajki: romans, poezja, los, walka dobra ze złem i oczywiście - MIŁOŚĆ!

Śpiąca Królewna opowiada o królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok. Klątwa polegała na tym, że w dniu 16. urodzin, królewna ukłuje się w palec wrzecionem i umrze. Jedna z siedmiu dobrych wróżek złagodziła jednak ten czar powodując, że królewna po ukłuciu jedynie zapadła w głęboki sen, a obudzić ją mógł tylko pocałunek przystojnego księcia.

Opinie (2)

 • Pocałunek księcia (opinia sprzed 8 lat)

  Czy to pocałunek Putina budzi Królewnę ze snu, i czy to ten rycerz oddala wszelkie złe moce?

  • 0 0

 • (opinia sprzed 8 lat)

  spektakl na 19:30 odwołany

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery