• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy: Kronika wypadków miłosnych

21 kwietnia zapraszamy na spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Spektakl rozpocznie się o godzinie 16:00. Zagramy Kronikę wypadków miłosnych w reż. Jarosława Tumidajskiego. Po spektaklu (ok. godziny 17:45) odbędzie się rozmowa wokół przedstawienia w dwóch polskich językach: fonicznym i migowym.

maj 18

sobota, godz. 15:30

bilety 80 zł
ulgowy 60 zł
Kup bilet
Spektakl jak i rozmowa będzie tłumaczony na PJM przez Beatę Pukło i Beatę Baranowską. W spotkaniu weźmie udział zespół aktorski. Dyskusję poprowadzi Weronika Łucyk.

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH to zapis wyjątkowej, bo pierwszej takiej wiosny w życiu, wiosny pełnej pragnień, pierwszego seksu i pierwszego alkoholu. Akcja jednej z najgłośniejszych powieści Tadeusza Konwickiego przenosi nas do przedwojennego Wilna, w którym poznajemy grupę maturzystów, a wśród nich dwoje szaleńczo w sobie zakochanych ludzi - Wicia i Alinę. Młodzi kochankowie chcą, by cały świat należał do nich i ich miłości, ale świat i historia mają wobec nich inne plany... Nad miastem rozbrzmiewają syreny alarmowe. Nadciąga wojna.KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH
na podstawie powieści Tadeusza Konwickiego
Adaptacja i reżyseria: Jarosław Tumidajski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Kostiumy: Krystian Szymczak
Światło: Katarzyna Łuszczyk
Muzyka: Dobrawa Czocher
Projekt plakatu: Julia Górka

W spektaklu występują: Adam Turczyk - Wicio, Katarzyna Borkowska - Alina, Magdalena Gorzelańczyk - Greta, Marcin Miodek - Engel, Janek Napieralski - Lowa, Jakub Nosiadek - Sylwek, Pan Henryk, Anna Kociarz - Matka, Krzysztof Matuszewski - Dziadek, Biskup, Magdalena Boć - Cecylia, Katarzyna Kaźmierczak - Olimpia, Piotr Łukawski - Nieznajomy.
Asystent reżysera: Piotr Łukawski
Inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
Dla osób g/Głuchych i słabosłyszących przewidujemy specjalną pulę biletów na spektakl w promocyjnej cenie 30 zł/sztuka.

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasie biletowej mailowo pod adresem bilety@teatrwybrzeze.pl lub przez sms na numer 519 155 636. Kasy biletowe są czynne od godziny 12:00 do 19:00 w tygodniu roboczym i od 14:00 do 19:00 w weekendy.

Udział w dyskusji jest bezpłatny. Spotkania są otwarte dla wszystkich.

Opinie

Sprawdź się

Od kiedy Muzeum Narodowe w Gdańsku funkcjonuje pod obecną nazwą?