• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spektakl interaktywny dla dzieci | "_on_line_"

Zapraszamy na fantastyczny interaktywny spektakl dla dzieci i rodziców/opiekunów. Bieganie, leżenie, turlanie, podskakiwanie. Rysowanie, taniec, ruch, energia. Tak można scharakteryzować propozycje kolektywu Holobiont zajmującego się choreografią eksperymentalna dla rodzin. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 2 i 3 grudnia na spektakl "_on_line_".

mar 20

środa, godz. 9:00, 11:30, 18:00

bilety 90 zł
ulgowy 80 zł
Kup bilet
cze 2

niedziela, godz. 11:00 14:00

bilety 40 zł
Kup bilet
"_on_line_". Spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5-7 lat.
Pokazy:
2 grudnia (sobota) o godz. 17.00
3 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 i 14.00.

Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11. Bilety: www.bilety.ikm.gda.pl.

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leząc, turlając się̨, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się̨ we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?"_on_line_" jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą̨ poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą̨ ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

Uwaga! Pastele, które będą używane, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą stroju na przebranie - najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spektakl jest realizowany we współpracy z Fundacją Performat.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.

-----
Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska, teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka oraz producentka i menadżerka Karolina Wycisk. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każda osoba uczestnicząca w spektaklu - niezależnie od wieku i doświadczenia - może być pełni kompetentną_ym odbiorczynią_ą sztuki. Obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, artystki badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym "DOoKOŁA" (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to "Księżycowo" (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), "_on_line__" (2018, Art Stations Foundation, Poznań), "Gdzie kształty mają szyje" (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), "Mój ogon i ja" (2021, Teatr Polski w Poznaniu, spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach promujących sztukę dziecięcą w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka, Materia i Foremka oraz Biennale Sztuki dla Dziecka, w programach Teatr Polska 2020 Instytutu Teatralnego, Scena dla Tańca 2022 i PolandDances - Tournée 2022 Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a także w Czechach i Niemczech.
https://holobiont.pl.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 - 40 zł
Bilety w cenie 30/40 zł dostępne na www.bilety.ikm.gda.pl.

Opinie

Sprawdź się

Który z trójmiejskich pisarzy jako jedyny mieszkający w Trójmieście wygrał Nagrodę Literacką Gdynia?

 

Najczęściej czytane