• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spektakl interaktywny dla dzieci | "Mój ogon i ja"

Zapraszamy na fantastyczny interaktywny spektakl dla dzieci i rodziców/opiekunów. Bieganie, leżenie, turlanie, podskakiwanie. Rysowanie, taniec, ruch, energia. Tak można scharakteryzować propozycje kolektywu Holobiont zajmującego się choreografią eksperymentalna dla rodzin. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 9 grudnia na "Mój ogon i ja".

mar 10

niedziela, godz. 13:00

Gdańsk, ul. Spacerowa 65
bilety 20-30 zł
cze 2

niedziela, godz. 11:00 14:00

bilety 40 zł
Kup bilet
"Mój ogon i ja". Taneczny spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku od 3 lat. Pokazy 9 grudnia (sobota) o godz. 15.00 i 17.30. Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11. Bilety: www.bilety.ikm.gda.pl.

"Mój ogon i ja" jest najnowszą produkcją docenionego na scenie tanecznej niezależnego kolektywu Holobiont, polskich artystek pracujących w obszarze choreografii eksperymentalnej dla rodzin.Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi w wieku od 3 lat w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa. Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spektakl jest realizowany we współpracy z Fundacją Performat.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.

-----
Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska, teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka oraz producentka i menadżerka Karolina Wycisk. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każda osoba uczestnicząca w spektaklu - niezależnie od wieku i doświadczenia - może być pełni kompetentną_ym odbiorczynią_ą sztuki. Obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, artystki badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.

Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym "DOoKOŁA" (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to "Księżycowo" (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), "_on_line__" (2018, Art Stations Foundation, Poznań), "Gdzie kształty mają szyje" (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), "Mój ogon i ja" (2021, Teatr Polski w Poznaniu, spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach promujących sztukę dziecięcą w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka, Materia i Foremka oraz Biennale Sztuki dla Dziecka, w programach Teatr Polska 2020 Instytutu Teatralnego, Scena dla Tańca 2022 i PolandDances - Tournée 2022 Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a także w Czechach i Niemczech.
https://holobiont.pl.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 - 40 zł
Bilety w cenie 30/40 zł dostępne na www.bilety.ikm.gda.pl.

Opinie

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?

 

Najczęściej czytane