• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spektakl Teatru Klucz "Intermezzo"

"Intermezzo". Spektakl Teatru Klucz z Poznania w reżyserii Janusza Orlika w IKM.

"Intermezzo" to najnowszy spektakl Teatru Klucz, który wygrał konkurs The Best OFF dzięki swojej poprzedniej sztuce, "Tranquillo". Teraz podbija serca widzów zabawnym, słodko-gorzkim "Intermezzo" - spektaklem o teatrze - jako przestrzeni, miejscu, ludziach, formie artystycznej. Aktorzy Teatru Klucz są uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spektakl "Intermezzo" 8 marca o godz. 19.00.

kwi 20

sobota, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
kwi 22

poniedziałek, godz. 19:00

bilety 25 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet

"Intermezzo"
to spektakl o teatrze - jako przestrzeni, miejscu, ludziach, formie artystycznej. I to ona - forma - tworzy idealną iluzję dla publiczności. Tym razem kulisy teatru będą równie ważne jak sama akcja sceniczna. Wszyscy przychodzimy do teatru pełni oczekiwań. Czy uświadamiamy je sobie? Czy potrzebujemy scenografii, kostiumów, świateł, czy być może istota prawdziwego to coś innego?

Reżyser spektaklu, Janusz Orlik, opowiadając o przedstawieniu zaczyna od cytatu klasyka:
- Ponoć William Shakespeare powiedział: Cały świat to scena, a ludzie na nim to tylko aktorzy. Każdy z nich wchodzi na scenę i znika. Być może będzie śmiesznie, a możliwe, że jak w prawdziwym, idealnym teatrze - dramatycznie, gdzie w pozornie zgodnym i idyllicznym artystycznym świecie, każdy tylko czeka, aż to ktoś inny zapomni tekstu - powinie mu się noga. Wszystko wskazuje na to, że artyści na scenę wejdą, by z niej w końcu zejść. Przypuszczalnie zrobią to o własnych siłach, choć niewykluczone, że ktoś im w tym pomoże lub zostaną wyprowadzeni siłą. Z przymrużeniem oka spektakl "Intermezzo" dedykowany jest wszystkim artystom, a w szczególności tym niespełnionym i mającym nieustanną nadzieję, że "ten następny" może wreszcie będzie ich numerem jeden - opowiada Janusz Orllik.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów nastoletnich i dorosłych (pojedyncze słowa i gesty niecenzuralne). Całość tłumaczona na polski język migowy oraz język angielski (napisy).

Aktorzy Teatru Klucz są uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie" prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Tak. Ich przygoda z teatrem zaczęła się w 2006 roku, od Pracowni teatralnej prowadzonej przez terapeutkę Hannę Rynowiecką i aktora Wojciecha Denekę. Od kilku lat grupa pracuje w Centrum Kultury ZAMEK. W 2022 roku opiekę artystyczną nad nią objął Janusz Orlik, tancerz, choreograf i pedagog tańca, do zespołu dołączyli zawodowi tancerze, zmianie uległa też nazwa teatru.

Janusz Orlik, absolwent warszawskiej szkoły baletowej. Studiował w Bruckner Konservatorium Linz w Austrii. Autor spektakli "Exérèse monobloc", "a bliźniego swego jak siebie samego", "Live on stage", "Święto wiosny", "Mute", "Insight" (Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszą choreografię przyznana w ramach Polskiej Platformy Tańca 2014), "Koda (a tribute)" oraz "III Symfonia" (wyróżnienie w "Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego" organizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS). Od 2002 roku jest stałym członkiem zespołu Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Współpracował m.in.: z Joanną Leśnierowską, Nigelem Charnockiem, Rosalind Crisp, Isabelle Schad, Ugo Dehaesem, Olgą Cobos i Peterem Miką. Prowadzi szereg warsztatów choreograficznych w wielu placówkach edukacyjnych i ośrodkach kultury w kraju i zagranicą.

reżyseria, choreografia, scenografia: Janusz Orlik
asystent reżysera: Antek Kurjata
obsada: Mariusz Józefiak, Jarosław Kubiak, Antek Kurjata, Daniel Laskowski, Lidia Piskorska, Piotr Roszak, Karol Solski, Magdalena Szalbierz, Mariusz Sztuba
kostiumy: Agnieszka Ostrowska
reżyseria świateł: Janusz Orlik, Arkadiusz Kuczyński
opieka terapeutyczna: Hanna Rynowiecka
interpretacja w PJM: Antek Kurjata
produkcja: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spektakl powstał w ramach projektu performatywnego "Obecność", realizowanego w latach 2022-2023 przez CK ZAMEK w Poznaniu we współpracy z norweskim CODA Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21 dzięki grantowi z Funduszy Norweskich i EOG.
(premiera 2.06.2023 r.)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł
Bilety 30/40 zł https://bilety.ikm.gda.pl/ (kategoria spektakle).

Opinie

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?