• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spektakl Szkolne przygody Tosi i Plastusia Teatr Czwarte Miasto dla gr. przedszkolnych i szkolnyc

Zapraszamy zorganizowane grupy przedszkolne i szkolne na spektakl "SZKOLNE PRZYGODY TOSI I PLASTUSIA" na podstawie książki "Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej zagrany przez aktorów Teatru Czwarte Miasto. Przedstawienie odbędzie się w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie pierwszego dnia wiosny tj. 21 marca 2024 roku o godzinie 10.00 i 12.00.
Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat. Czas trwania 50 min. Cena biletu 25 zł. Zgłoszenia pod adresem: kontakt@kultura.pl

kwi 22-23

poniedziałek - wtorek, godz. 9:00, 11:00

Wstęp wolny
O spektaklu:
Szkolne przygody Tosi i Plastusia to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci
się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś
przecież mieszkał z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (uwaga! może niespodzianie wyrwać do odpowiedzi, więc lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia!), czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki.
Niektórzy po raz kolejny, a inni po raz pierwszy będą mogli zobaczyć jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek!

W spektaklu występują:
Hanna Łubieńska / Martyna Janczewska / Magdalena Twardowska
Jakub Piprowski / Dorota Sadowska / Mateusz Feliński

Tekst: Maria Kownacka
Adaptacja: Ola Lis
Reżyseria: Dariusz Majchrzak
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Muzyka: Mateusz Lipiński
Światło i dźwięk: Dorota Sadowska

W przerwie pomiędzy spektaklami będzie można nabyć jubileuszowe wydanie książki Plastusiowy Pamiętnik Marii Kownackiej wydane z okazji 90 -tych urodzin Plastusia, w którym zostały umieszczone zdjęcia ze spektaklu "SZKOLNE PRZYGODY TOSI I PLASTUSIA" granego przez Teatr Czwarte Miasto.

 

Opinie

Sprawdź się

Największą inicjatywą budowlaną w historii polskiego muzealnictwa morskiego jest...?

 

Najczęściej czytane