• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spektakl "Lista uchybień"

"Lista uchybień" to spektakl przygotowany przez zespół artystów i artystek społecznych związanych ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Pedagożek Teatru. Tworząc opowieść o wyzwaniach pracy w instytucjach kultury, zabierają głos w toczącej się dyskusji na temat kultury jako środowiska pracy. Prezentacja "Listy uchybień" razem z wystawą grafik Katarzyny Belczyk (potato_face_stories) odbędzie się 16 marca o godz. 19.00 w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11.

cze 17

poniedziałek, godz. 19:30

Gdańsk,
bilety 10 zł
cze 30

niedziela, godz. 19:00

Sopot,
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
Lista uchybień to dokument, który został wręczony jednej z pracowniczek instytucji kultury w pierwszym dniu po jej powrocie z urlopu. Znalazł się tam szereg zarzutów dotyczących jej pracy. Zamiast dialogu z przełożoną - spis niedociągnięć. Zamiast szukania rozwiązań - plan naprawczy i groźba sankcji.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie autorskiego scenariusza napisanego w oparciu o 9 pogłębionych wywiadów z pracownicami i pracownikami instytucji kultury z rożnych części Polski.
- Lista uchybień jest związana z moim osobistym doświadczeniem. Dwa i pół roku temu, gdy pracowałam w instytucji kultury i wróciłam z urlopu, otrzymałam dokument o takiej nazwie. Był tam szereg zarzutów dotyczących mojej pracy. Znaczna ich część nawiązywała do kryteriów nieuzgodnionych w umowie, niektóre były sprzeczne z wcześniejszymi ustaleniami. Czułam wtedy niesprawiedliwość, smutek oraz nieadekwatność. Złość przyszła później. Miałam odmienną wizję relacji z osobą przełożoną i niedługo po tym wydarzeniu odeszłam z pracy. Swoją osobistą perspektywę przepracowałam w innych procesach, ale od kilku lat prowadzę też warsztaty rozwojowe na temat wypalenia zawodowego i widzę, jak powszechny jest problem napięć wynikających z odmiennych wizji wspólnych działań, braku otwartej komunikacji i przeciążenia związanego z nadmiarem zadań do wykonania - mówi Karolina Pluta w rozmowie na Dwutygodnik.com.

Pokazom spektaklu towarzyszy wystawa grafik Katarzyny Belczyk, ilustratorki, która w celny i ironiczny sposób komentuje wyzwania związane m.in.: z pracą artystyczną. Jej bohater potato_face_stories ma na Instagramie grono wiernych fanek i fanów.

Koncepcja Całości: Karolina Pluta. Przeprowadzenie Wywiadów: Pamela Leończyk, Dorota Ogrodzka, Karolina Pluta. Scenariusz Spektaklu: Dorota Ogrodzka (współpraca Pamela Leończyk i Karolina Pluta). Reżyseria: Pamela Leończyk. Asystent reżyserki: Jan Niewiarowski. Performerzy i Performerki: Iga Dzięgielewska, Karolina Pluta, Łukasz Wójcicki. Muzyka: Sebastian Świąder. Choreografia: Łukasz Wójcicki. Scenografia i Kostiumy: Jakub Drzastwa. Oprawa graficzna: Zuzanna Wróbel. Produkcja: Paulina Andruczyk i Aleksandra Antoniuk. Promocja: Katarzyna Łopata.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  30 zł

Opinie

Sprawdź się

Z jakiej okazji w 2018 roku harcerze otrzymali od prezydenta symboliczne klucze do Gdańska?